"Manita" u Barsi, Rusi "kaput" u Minhenu, srećni "Guneri", Atletiko na iskustvo!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 13. septembar 2016.

• 22:40

Barselona i Bajern se trkali, ali na kraju Bavarci odustali. Atletiko i Napoli otvorili konto na strani, u derbiju se Arsenal izvukao u Parizu!

GRUPA A

U derbiju večeri Arsenal nije izdržao u Parizu ni desetak minuta. Centaršut Orijea, Kavani je brži od Mustafija, eksplozija oduševljenja na "Parku Prinčeva".

"El Matador" je do kraja prvog dela stigao i da promaši prazan gol nakon što je zaobišao i golmana.

Imali su Parižani nekoliko prilika da dotuku "Gunere", Ospina je bio na mukama, ređale su se prilike, ali su "Sveci" promašivali i bili kažnjeni.

Jedan od retkih dobrih napada gostiju, Aleksis Sančez postiže gol za izjednačenje! Do kraja je Arsenal mogao i da pobedi, ali biće zadovoljni i ovim, prilično srećnim remijem!

Golove iz Pariza možete videti ovde.

Ludogorec neće biti ukras u Ligi šampiona. Protiv Bazela je prvo pripretio Vanderson, da bi sjajni Kafu prošetao odbranu Švajcaraca i u finišu prvog dela doveo svoj tim do prednosti.

Ipak, Bugari nisu izdržali, pogrešio je Stojanov golman Ludogoreca, Štefen na pravom mestu, Bazel je uspeo da izjednači, i izbegne poraz.

Arsenal - PSŽ 1:1
Bazel - Ludogorec 1:1

GRUPA B

Benfika je, ako silno oslabljena kontrolisala igru protiv Bešiktaša. Turski šampion preplašen, jeftino su primili gol, mladi Argentinac Servo je bio brži od Duška Tošića i jednu odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Turci su imali dobru priliku za izjednačenje, Tosun je mogao da matira golmana domaćih, Kvarežma je stvarao probleme "Orlovima" za koje je igrao Ljuba Fejsa i posle dobre partije zamenjen u samom finišu.

Milorad Mažić će biti na udaru Turaka, Taliska je tražio penal, prekršaj je postojao posle duela sa Lindelefom, ali izvan kaznenog prostora. Na kraju ipak, Taliska dolazi glave bivšem klubu, postiže sjajan gol iz slobodnjaka, 1:1 Turci su odneli bod sa "La Luša".

Mnogo vatre u Kijevu. Nade stadiona "Republike" podgrejao je Garmaš koji je nakon akcije Jarmolenka iz okreta savladao Rejnu.

Ali je onda na scenu stupio sjajni Arkadijuš Milik. Poljak je prvo pogodio suprotan ugao glavom nakon centaršuta sa leve strane, da bi odbijenu loptu posle šuta omalenog Mertensa sproveo takođe glavom u mrežu.

Mertens je u nastavku mogao da dotuče grogirane Ukrajince koji su ostali sa desetoricom posle duplog žutog kartona za Sidarčuka.

Napolitanci su odneli bodove, sada su favoriti za prolazak dalje, iako je odigrana jedna utakmica.

Benfika - Bešiktaš 1:1
Dinamo Kijev - Napoli 1:2

GRUPA C

Barsa nije dugo čekala protiv Seltika, Leo Mesi je iskosa već na startu meća pogodio suprotan ugao za prednost španskog šampiona. Imao je Argentinac još par prilika, "Kelti" su promašili penal, Ter Štehen je hipnotisao Dembelea. To je kažnjeno, "PES" gol, akcija Nejmara i Mesija, kao na fudbalskoj simulaciji, majstori su izigrali kompletnu škotsku odbranu i duplirali prednost Barse do odlaska na odmor.

Ovo veče na "Kamp Nou" je bilo rezervisano za lepe golove, slobodnjak Nejmara, na startu drugog dela je bilo 3:0.

Usledila je još jedna majstorija, Nejmar je asistent, volejčina Inijeste, 4:0.

Onda je Mesi posle akcije Suareza stigao do het-trika, pa je Suarez još jednim prelepim golom iz okreta povećao na 6:0!

Na kraju Mesi prvo pogađa stativu, a onda asistira Suarezu za konačnih 7:0, Seltikove crne slutnje su se obistinile.

Golove Barselone možete videti ovde.

Drugi meč u C grupi između Sitija i Borusije Menhengladbah je odložen zbog kiše i natopljenog terena na "Etihadu".

Barselona - Seltik 7:0
Mančester Siti - Borusija (M) odloženo

GRUPA D

Mnogo vatre u Ajndhovenu. PSV je protestvovao zbog poništenog gola, kasnije su signalizirali i penal, "Jorgandžije" su povele lepim golom Saula.

U finišu prvog dela Narsing je isfolirao prekršaj, penal za "Filipsovce", ali Oblak brani!

U nastavku manje uzbuđenja, iskusni gosti su sačuvali prednost i odneli bodove sa "Filip Arene".

Gol Saula Nigeza možete videti ovde.

Rostov se povukao u Minhenu, na debiju u Ligi šampiona. Ipak, nisu izdržali, penal posle povlačenja Levandovskog u gužvi posle prekida, Poljak je sam realizovao, dok je u samom finišu prvog poluvremena Miler nakon centaršuta Alabe savladao Džanajeva, tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Bavarskoj.

Na startu drugog dela, Kimik je započeo akciju, stigao je i da je završi, asistencija Daglasa Košte, 3:0. Onda je Levandovski promašio veliku šansu, za poker. Par minuta kasnije, 4:0, Kimik, dva pogotka za sedam minuta, Rusi pred debaklom, na sreću Bajern je skinuo nogu sa gasa, ali Bernat ipak u finišu postavlja konačnih 5:0.

Bajern - Rostov 5:0
PSV - Atletiko 0:1