Mane "ukrao" Klopu prvu pobedu

• Autor: Boban Filipović

• 25. oktobar 2015.

• 19:08

Samo pet minuta delilo je 'Redse' od prvog trijumfa od kako je Jirgen Klop preuzeo kormilo, ali se Saido Mane pobrinuo da do toga ne dođe.

Mane
Na prve tri utamice na klupi Liverpula, harizmatični Nemac ima skor od tri remija u svim takmičenjima.

Mirisalo je na pobedu 'Redsa' danas na 'Endild Roudu' kada je Kristijan Benteke u 77. minutu utakmice svojim trećim golom u sezoni doveo domaćina u vođstvo, ali Klopovi puleni nisu uspeli da ga sačuvaju do kraja meča.

Pet minuta pre kraja regularnog dela utakmice Saido Mane je izjednačio na 1:1, sjajno je Senegalca na drugoj stativi uočio Gaston Ramirez i asistirao mu glavom nakon jednog prekida. Odbrana Liverpula je očajno stajala u ovoj situaciji, nije moglo da prođe nekažnjeno.

U finišu je Liverpul krenuo na sve ili ništa, umalo se to domaćinu nije obilo u glavu, 'Svecima' se otvorio prostor za kontranapade u kojima je falila bolja završnica.

U sudijskoj nadoknadi Soton je ostao sa igračem manje, Mane je zaradio drugi žuti karton,  što nije donelo nikakvu promenu jer je do poslednjem sudijskog zvižduka ostalo vrlo malo vremena.

Za kraj dodajmo da je Dušan Tadić bio u startnoj postavi 'Svetaca', Kuman ga je izveo iz igre u 64. minutu utakmice.

Liverpul je imao značajno veći posed lopte, dosta više udaraca ka protivničkom golu, ali je velika većina završila van okvira. Nakon ovog remija obe ekipe ostaju u sredini tabele sa po 14 osvojenih bodova.