• Autor: Boban Filipović

• 19. april 2014.

• 19:54

Aktuelni šampion Turske priredio je novo neprijatno izenanđenje svojim navijačima, pošto je na 'Turk Telekom Areni' doživeo pravi debakl u meču portiv Kasimpaše.

Galata je u okviru 30. kola turske Super lige ugostila ekipu Kasimpaše i doživela tešku katastrofu budući da je poražena rezultatom 0:4!

Sve je krenulo po zlu već na startu, Hakan Balta je u šestom minutu dobio crveni karton, napravio je penal, bio poslednji čovek odbrane i domaćini su ostali s čovekom manje na terenu.

Siguran sa bele tačke bio je Skarione, a do odlaska na odmor nije bilo promena rezultata.

Gosti, za koje nastupaju između ostalih i golman Isakson i Rajan Babel, uvideli su u nastavku da brojčano nadmoćniji mogu da dokrajče grogiranu Manćinijevu ekipu, što su i učinili.

Već u 51. minutu Viudez uspeva da duplira prenost svog tima, a desetak minuta kanije Skarione postiže još jedan gol za Kasimpašu.

Konačnih 0:4 postavio je Ajhan 15-ak minuta pre kraja regularnog dela meča.

Galatasaraj je ovim debaklom totalno pokvario utisak naon plasmana u finale Kupa Turske.

Opravdanja nema iako u ekipi nije bilo Didijea Drogbe.

Galatasaraj je treći na tabeli na četiri kola pre kraja, iza gradskih rivala Fenerbahčea i Bešiktaša.