Manćini: "Njukasl dobro prošao"

• 15. decembar 2012.

• 17:01

Menadžer Mančester Sitija nije krio zadovoljstvo nakon trijumfa nad Njukalsom u okviru 17. kola PL istakavši da je pobeda došla više nego zasluženo i da protivnik može da bude zadovoljan što nije ubedljivije poražen.

Mančester Siti pobedom je "preboleo" poraz u gradskom derbiju i Roberto Manćini nije krio svoje zadovoljstvo nakon meča sa Njukaslom.

"Građani" su slavili rezultatom 1:3 a Njukasl je sredinom drugog poluvremena imao priliku da se vrati u meč ali je Ture u 78. minutu stavio tačku na pitanje pobednika.

Italijanski stručnjak je nakon trijumfa na "Sent Džejms Parku" zaključio da bi izabranici Alana Pardjua trebalo da budu srećni što nisu bili poniženi pred svojim navijačima.

"Zadovoljan sam pristupom igri svojih igrača i da nisu bili maksimalno posvećeni bilo bi mnogo teže osvojiti bodove. Smatram da je Njukasl dobro prošao na kraju jer su mogli da prime šest ili sedam golova ako se pogleda koliko smo šansi stvorili" kazao je Manćini.

Mančester Siti nalazi se na drugoj poziciji na tabeli sa tri boda zaostatka za Mančester Junajtedom ali "Đavoli" tek igraju svoj meč 17. kola i vrlo je verovatno da će vratiti prednost od šest bodova u odnosu na gradskog rivala.