Mančester bez Murinja i bez sreće, Ostin presudio bivšem treneru!

• Autor: Nikola Miloradović

• 27. novembar 2016.

• 19:22

Mančester je u okviru 13. kola Premijer lige dočekao Vest Hem, dok je na "Sent Merisu" Sautemptonu gostovao Everton.

Fudbaleri Mančester junajteda nisu uspeli da savladaju "Čekićare" iako su tokom većeg dela susreta bili daleko bolji rival. Na kraju je bilo 1:1, zadovoljniji su svakako gosti iz Londona.

Šok je sve prisutne na "Old Trafordu" zadesio kada je u 2. minutu nakon sjajnog centaršuta Pajea, Sako savladao De Heu.

Ipak, od tog trenutka pa sve do kraja, samo je jedan tim igrao. Preuzeli su domaći stvar u svoje ruke, na poravnanje se čekalo manje od 20 minuta.

Pogba je uputio jedan odličan centaršut, odlično je sve to ispratio Ibrahimović kome je Francuz i namenio lopti, a bivši napadač Juventusa, Intera, Barselone, Milana i PSŽ-a nije propustio priliku da zatrese mrežu Rendolfa.

Neposredno nakon toga, Žoze Murinjo je zaradio isključenje, a više o tome OVDE.

Od tog trenutka, pa nadalje, Irski golman je začarao svoju mrežu, domaći su pokušavali na sve načine da ga savladaju ali im nije polazilo za rukom.

Mihtarijan je uspeo da ga savlada, ali je bio u ofsajd poziciji te je taj pogodak bio poništen.

U poslednjh desetak minuta se igra rasplamsala, gosti su pretili iz kontre, ali niko nije uspeo da zatrese protivničku mrežu.

Golove pogledajte OVDE.

Ostin Austin

Sautempton je ugostio svog bivšeg trenera Ronalda Kumana i ispratio ga sa minimalcem.

Slavili su "Sveci" rezultatom 1:0, gol odluke pao je već u 50. sekundi utakmice, a više o tome OVDE.

Do kraja susreta je Everton pokušavao, ali su domaći ipak bili bolji rival, te su zasluženo slavili.