nedelja 29.09.2019.
14:29

Ekipa Napolija je uspela da slavi u okviru šestog kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

U okviru šestog kola italijanske Serije A, ekipa Napolija je uspela da slavi protiv Breše rezultatom 2:1 (2:0).

Domaćin je odigrao dobro prvo poluvreme, poveo je već u 13. minutu utakmice kada je Dris Mertens postigao gol. Akcija je dugo trajala, lopta je sa leve strane stigla do Kaljehona koji je uspeo uklizavanjem da doda do Mertensa, a Belgijanac je bio siguran za 1:0.

Napoli je do velike prednosti stigao u 4. minutu nadoknade prvog poluvremena.

Tada je posle kornera Maksimović bio najviši u skoku, dodao je do Manolasa koji je pogodio za velikih 2:0.

Breša je krenula jako u drugom poluvremenu. Prvo je Sandro Tonali postigao gol, ali je VAR pokazao da je gol neregularan, pa je Napoli i dalje imao dva gola prednosti. Ne zadugo.

Da je "novi Pirlo" Sandro Tonali je pokazao u 67. minutu. On je izveo korner i to na maestralan način, pronašao je Marija Balotelija koji je glavom savladao golmana Napolija Ospinu za smanjenje rezultata i dramu do kraja utakmice.

Ipak, izostale su šanse ispred gola Ospine, ostalo je 2:1 u korist domaćina koji se vratio na pobednički kolosek posle poraza od Kaljarija.

Nikola Maksimović je danas bio starter, odigrao je 76 minuta.