Malo sreće i više znanja, Arsenal preko Čelsija do finala!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. januar 2018.

• 22:54

Ekipa Arsenala je večeras na svom stadionu uspela da slavi protiv Čelsija i da na taj način dođe do finala Liga kupa.

Arsenal je ekipa koja će se u finalu Liga kupa sastati sa Mančester sitijem pošto je večeras u drugom meču polufinala bila bolja od Čelsija sa 2:1. Da vas podsetimo, u prvom meču ove dve ekipe bilo je 0:0 na Stamford bridžu.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo po ekipu Arsena Vengera koja je danas izašla u prilično jakom sastavu, baš kao i Čelsi.

Gosti su napravili sjajnu akciju, Eden Azar je nakon odličnog dodavanja Pedra izašao jedan na jedan sa golmanom Ospinom i lako je uspeo da ga savlada za 0:1.

Bilo je to u 7. minutu, a samo 5 minuta kasnije Arsenal je izjednačio. Ozil je izveo korner sa leve strane napada Arsenala, Monreal je uputio udarac ka golu, tamo je lopta pogodila Rudigera u leđa i završila iza Kabaljera - 1:1.

Pred kraj prvog poluvremena Ozil je imao jednu šansu, ali do promene rezultata nije došlo.

U nastavku smo na gol čekali do 60. minuta, tada je Granit Džaka pokrenuo akciju, lopta se, moramo i to reći, srećno odbila do njega nakon pokušaja dodavanja drugom igraču od strane Lakazeta, a ostatak posla mu nije bio toliko težak, samo je postavio nogu za 2:1!

Domaći su nastavili sa sličnom igrom, bili su nešto bolji rival do kraja utakmice, čak je i Ivobi mogao da ugrozi gol Čelsija, ali se to nije desilo, ostalo je 2:1 za Arsenal što je bilo dovoljno za prolazak u finale i meč sa Mančester sitijem.