nedelja 10.12.2017.
13:53

Važna pobeda Andalužana.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Fudbaleri Malage pobedili su u gostima ekipu Real Sosijedada rezultatom 2:0 (1:0) u 15. kolu Lige Primere.

Andalužani su iznenadili Baskijce, a već u 23. minutu Baston je sa bele tačke pogodio mrežu za 0:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 57. minutu Vilijams je nepotrebno igrao rukom u svom šesnaestercu, a glavni sudija je opet pokazao na belu tačku.

I ovaj put je odgovornost preuzeo Baston, golman Rulji je pročitao njegovu nameru, ali je na odbijenu loptu naleteo Kastro za 0:2.

Malaga je tako došla do tek treće pobede u Primeri, i preskočila Las Palmas i ostavila ga na začelju tabele. Inače, u timu Malage nije bilo povređenog Zdravka Kuzmanovića.

Očajni Real Sosijedad je i na četvrtom meču u nizu ostao bez pobede, pa je ostao u sredini tabele sa 19 bodova.