Malaga 'blic krigom' srušila Bilbao

• Autor: Boban Filipović

• 02. oktobar 2016.

• 20:28

'Lavovi' su vodili skoro čitavu utakmicu na 'Rosaledi', ali su u finišu, izmoreni zbog činjenice da su veći deo meča bili brojčano inferiorniji, ostali praznih šaka.

U veoma zanimljivoj utakmici odigranoj u okviru 7. kola španske Primere, Malaga je na svom bunjištu savladala Atletik Bilbao nakon preokreta rezultatom 2:1.

Gosti iz Baskije su poveli preko starog lisca Arica Adurica već u trećem minutu igre i rano stečeno vođstvo čuvali sve do samog finiša kada su pali, ponajviše zbog činjenice da su dugo imali igrača manje.

Otežavajuća okolnost za 'Lavove' bio je crveni karton Balencijage u 36. minutu meča, a Andalužani su materijalizovali brojčanu nadmoć u samom finišu, kada su u rasponu od manje od 60 sekundi preko Ramireza i rezerviste Dude kreirali preokret i osvojili sva tri boda.

Duda je bio čovek odluke, ušao je u igru sa klupe polovonm drugog poluvremena i nakon petanest minuta provedenih na terenu upisao asistenciju i gol.

U nadokandi su i domaći ostali sa desetoricom pošto Bakari Kone dobio drugi žuti, ali bilo je kasno da se bilo šta promeni..

Atletik je tako prekinuo niz od četiri pobede i propustio priliku da se još više približi vrhu tabele, dok je Malagi ovo drugi prvenstveni trijumf ove sezone, kojim se otisnula sa dna tabele ka sredini.

Zdravko Kuzmanović nije bio u protokolu Andalužana za ovu utakmicu zbog povrede.

U isto vreme u Barseloni, Espanjol i Viljareal su remizirali bez golova.

Reprezentativac Srbije Antonio Rukavina je ceo meč presedeo na klupi gostiju.

Zavesa na 7. kolo spušta se večeras duelom između Selte i Barselone na 'Balaidosu', a ukoliko Katalonci trijumfuju u Vigu preuzeće lidersku poziciju na tabeli.