"Maksa" pogurao Napoli, Ljaja doneo spas, kraj za De Bura?

• Autor: Vladimir Stojanović

• 23. oktobar 2016.

• 16:56

Srbinov prvenac za prekid crne serije Napolija. "Bikovi" prosuli vođstvo, Adem Ljajić spasao Mihu poraza. Inter ne pobeđuje, da li će De Bur dobiti otkaz večeras?

Katastrofalan Inter u prvom poluvremenu, gotovo da nisu pripretili Beriši. Agresivna Atalanta je zasluženo povela posle desetak minuta, Masijelo je nakon centaršuta sačekao loptu na drugoj stativi i prosledio je u mrežu.

Kada ne može iz akcije, može iz slobodnjaka, Eder je na sjajan način savladao Berišu za 1:1!

U samom finišu verovatno presuda za De Bura. Iskusni Pinilja postiže pogodak i donosi trijumf "Orobićima" koji su posle Napolitanac, srušili i komšije iz Milana!

Napoli je rano poveo protiv Krotonea, Kaljehon je iskoristio nesigurnost odbrane domaćih i matirao Kordaza. Iako su gosti ostali posle pola sata bez isključenog Gabijadinija, naš Nikola Maksimović je posle kornera duplirao prednost gostiju.

Napoli je čuvao prednosti, Krotone u samom finišu smanjio rezultat i to je bilo sve, posle serije neuspeha, dragocen trijumf za Sarijev tim.

Maksimovićev gol pogledajte ovde.

Torino je nakon dvadesetak minuta uspeo da povede protiv Lacija, Jago Falke je bio brži od odbrane Rimljana i savladao Marketija. Keita je imao sjajnu šansu da izjednači rezultat, ali je loše završio akciju.

U nastavku izjednačenje, Ćiro Imobile fantastičnim golom uspeva da matira Harta, bio je koban za bivši klub u čijem je dresu bio najbolji strelac Serije A! A onda muk na "Olimpiku" Murđija, 20-godišnji vezista Lacija tek što je ušao postiže gol za potpuni preokret.

Ipak, Adem Ljajić u samom finišu postavlja konačnih 2:2 sa bele tačke, pa je na kraju posle mnogo vatre u Pijemontu podeljen plen!

Kaljari je samo naljutio Fiorentinu, Di Đenaro je već u drugom minutu savladao golmana Toskanaca Tatarušanua, ali je usledio pravi "ljubičasti" tajfun. Kalinić i Bernadeski su po dva puta do poluvremena savladali veterana Storarija pa je meč bio praktično rešen.

U nastavku Kalinić je postigao het-trik, Kapuano i Borijelo su smanjili rezultat za Sarde, revija golova na ostrvu, ali bez uticaja na konačan rezultat.

Na "Kastelaniju" bez golova u duelu Empolija i Kjeva...

U matine terminu, Udineze je prekinuo loš niz pobedom protiv Peskare. Juče su se radovali domaći, Sampdorija je u derbiju Lanterne savladala Đenovu, a Milan srušio Juve i ponovo učinio trku za prvo mesto zanimljivom.

Od 18 časova oslabljena Bolonja dočekuje Sasuolo, kolo večeras zatvara Roma koja na "Olimpiku" dočekuje Palermo.