Maksa i drugovi zreli za Ligu šampiona, Molina razbio Valensiju!

subota 08.02.2020.
17:54

U direktnom duelu za plasman u Ligu šampiona, Hetafe održao Valensiji čas fudbala.

EPA-EFE/Chema Moya

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom Alfonso Perezu ekipu Valensije rezultatom 3:0 (0:0) u 23. kolu La Lige.

Ovo je bio duel dve ekipe koje se bore za plasman u Ligu šampiona, a Hetafe je bio za klasu bolji rival. Heroj je bio dvostruki strelac Horhe Molina, koji je najpre u 58. minutu pokupio jedan otpadak posle loše odbrane golmana Domeneka.

Samo 10 minuta kasnije, "pirueta" Moline, koji je promešao trojicu svojih čuvara i maestralno pogodio za nedostižnih 2:0.

U 78. minutu bilo je jasno da Valensija neće uspeti da dođe ni do gola, pošto je Florenci neslavno debitovao, preoštrim startom sa leđa zaradio je zasluženo direktan crveni karton.

Domaći su dotukli Valensiju u 88. minutu kada je posle kontre Mata praktično ušao sa loptom u gol za veliku pobedu.

Koliko je Valensija danas bila nemoćna najbolje pokazuje podatak da za 90 minuta nisu imali nijedan udarac u okvir gola i samo dva van okvira.

U timu Hetafea, ponovo je blistao Nemanja Maksimović, koji je imao poseban motiv protiv svog bivšeg kluba, a iz igre je izašao u nadoknadi vremena.

Ovim trijumfom, Hetafe je pokazao da je konačno zreo da, posle Lige Evrope, ode i korak dalje do Lige šampiona. Maksa i drugovi su sada treći na tabeli sa samo četiri boda manje od Barselone, dok je Valensija peta sa pet bodova manje od Hetafea.