Makabi vezao četiri pobede, Rajko opet sačuvao mrežu

utorak 09.01.2018.
22:27

Fudbaleri Makabija ubedljivo su savladali Netanju u okviru 17. kola izraelskog šampionata, a srpski golman Predrag Rajković ponovo je uspeo da sačuva mrežu.

Epa-Efe/Atef Safadi

Najtrofejniji izraelski klub upisao je večeras četvrtu uzastopnu pobedu u prvenstvu, a desetu od početka šampionata.

Makabi je u okviru 17. kola izraelskog prvenstva ubedljivo tukao Netanju rezultatom 3:0 (0:0) i tako uhvatio priključak za vodećim trojcem.

Gosti su već u desetom minutu ostali sa desetoricom na terenu ali je Makabi tek u poslednjih 15 minuta uspeo da materijalizuje brojčanu prednost.

Makabi je poveo golom Baraka Icakija u 75. minutu, a potom je Vidar Orn Kjartanson sa dva pogotka dotukao Netanju i overio trijumf.

Predrag Rajković je večeras proveo svih 90 minuta na terenu i drugi put zaredom uspeo da sačuva mrežu.

Nakon večerašnjeg trijumfa Makabi ostaje na četvrtom mestu ali sa istim brojem bodova (35) kao trećeplasirani Hapoel Haifa. Drugo mesto drži Beitar Jerusalim sa 36 bodova, prva je Ber Ševa sa bodom više.