Majstorije Vardija i Mareza, Totenhem u kanalu! Lukin Kristal Palas u seriji bez poraza!

• Autor: Milovan Longinov

• 28. novembar 2017.

• 22:39

Poketinov tim u velikom problemu!

Fudbaleri Totenhema izgubili su u gostima od ekipe Lestera rezultatom 2:1 (2:0), dok su Brajton i Kristal Palas odigrali bez golova u prvim mečevima 14. kola Premijer lige.

Totenhemu je ovo treći vezani poraz u gostima, i treći vezani susret u Premijer ligi na kom nije pobedio.

Lester je odigrao perfektno prvo poluvremenu, postigao je dva gola, dok je Totenhem stovrio samo jednu stopostotnu šansu.

Na isteku 13. minuta, Olbrajton je centrirao sa levog boka, a Vardi je neverovatnom reakcijom iz prve, lobovao loše postavljenog golmana Uga Ljorisa.

Totenhem se nije najbolje snašao ni posle primljenog gola, gosti su delovali prilično neubedljivo, a jedini je pokušavao Hari Kejn.

On je spojio Musu Dembelea sa golom, Francuz je izašao sam na Šmajhela, ali je golman Lestera fantastično intervenisao.

Nekoliko minuta kasnije, Kejn je još jednom bio opasan, šutirao je iskosa sa desne strane, ali preko gola.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Lester je posle munjevite kontre došao do dva gola prednosti.

Marez je kao munja protutnjao po levom boku, uneo loptu u sredinu, a potom fenomenalno pogodio suprotan ugao za 2:0.

Totenhem je u drugom poluvremenu bio primoran da krene na sve ili ništa, Maurisio Poketino je uveo Sona umesto Sisoka, a potom i Ljorentea umesto Dembelea, ali to nije mnogo pomoglo gostima.

Prvu i najveću priliku u drugom delu igre propustio je Eriksen 15 minuta pre kraja, kada se nekako našao sam ispred golmana Šmajhela, ali se obrukao šutiravši daleko pored gola.

Ključna Poketinova promena usledila je nekoliko minuta kasnije, povratni Erik Lamela, vratio se posle godinu dana na teren, zamenio je Eriksena i odmah zabeležio asistenciju. Argentinac je lepo spojio Kejna sa golom, a ovaj zakucao loptu pod prečku za 2:1.

Totenhem je do kraja pokušavao da dođe do boda, Ljorente je propustio veliku šansu, pa je Lester osvojio velika tri boda.

U drugom meču od 20.45 Bratjon i Kristal Palas odigrali su bez golova, a Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta za gostujući tim, koji je sada vezao treći meč bez poraza.