nedelja 16.12.2018.
20:15

Fudbaleri Napolija nisu uspeli da upišu nova tri boda na gostovanju.

EPA-EFE/FABIO MURRU

U okviru 16. kola italijanske Serije A, Napoli je je na Sardiniji gostovao ekipi Kaljarija, slavili su gosti pogotkom u samoj završnici, na kraju 0:1 (0:0).

Igrao se 12. minut kada je Ospina fantastičnom intervencijom sačuvao mrežu nakon pokušaja Faraga posle odbitka.

Pola časa kasnije, nova šansa za domaćina, Farijas je ostao sam, šutirao je ipak po sredini gola iz dobre poziciji, Ospina je bio dobro postavljen, pa nije bilo promene rezultata.

U drugom poluvremenu, dve sjajne šanse za Napoli već na samom startu, najpre u 48. minutu Ruiz preti iz dobre pozicije nakon centaršuta, ali šutira pored gola.

Samo dva minuta kasnije Milik u dobroj prilici, ali i on poput Španca šalje loptu levo od gola rivala.

Igrao se 63. minut kada je Poljak imao novu šansu, ali ga je ovoga puta zaustavio odlični golman domaće ekipe Kranjo.

Samo četiri minuta kasnije dobra šansa na drugoj strani, pretio je Farijas glavom, ali je tukao preko gola.

Dinamično je bilo u tim minutima, nije prošlo ni 120 sekundi, a veliku šansu na drugoj strani nije uspeo da realizuje Zjelinski.

I onda, kada se činilo da će doći do podele bodova, slobodnjak za Napoli u prvom minutu sudijske nadoknade na ivici kaznenog prostora rivala, Milik preuzima odgovornost i sjajnim udarcem matira Kranja za 1:0 u korist gostiju.

Do kraja nije bilo vremena za nešto više, ekipa iz Napulja je upisala novi trijumf i ostala osam koraka iza lidera Juventusa. Kaljari na 13. mestu sa 17 bodova, 19 manje od današnjeg rivala.