Majstor Vardi "nišani" titulu, Siti drži korak, Arsenal posustaje!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 02. februar 2016.

• 22:39

Lester sve čvršće na vrhu, Arsenal treći put uzastopno bez gola u Premijer ligi. Pobede Sitija i Totenhema.

Majstor Vardi
Lester je držao prvu poziciju u novembru, svi su pričali da neće dugo izdržati. Lester je bio na prvoj poziciji u decembru, i dalje je bilo isto.

Lester je u januaru pao, pa se vratio na prvu poziciju, i dalje se pisalo i pričalo da neće izdržati.

Sada je već februar, Lester je večeras pobedio Liverpul sa 2:0 sigurnom igrom u drugom poluvremenu golovima Džejmija Vardija. Ekipa Klaudija Ranijerija je i dalje na prvoj poziciji nakon ovog kola sa 3 boda više od Mančester sitija, i čak pet bodova više od Arsenala koji danas ponovo nije pobedio svog rivala, Sautempton.

Ekipa Klaudija Ranijerija je danas savladala ekipu Jirgena Klopa nakon odličnog drugog poluvremena. Imale su obe ekipe šanse u prvom delu igre, ali je Lester sasvim zasluženo slavio golovima Džejmija Vardija u 61. i 70. minutu meča. Posebno je prvi gol bio sjajan, Vardi ga je postigao sa 25 metara iskosa sa desne strane nakon sjajne lopte koju je sa svoje polovine dobio od strane Mareza. Bio je to jedan od najlepših golova ove sezone u Premijer ligi, sjajno je zahvatio volej najbolji strelac Premijer lige. Drugi gol je bio više na sreću, ali ne možemo reći da nije nezasluženo.

Pobedio je i Mančester siti golom sve boljeg Serhija Aguera. Argentinac je postigao 12 gol. u poslednjih 10 mečeva u Premijer ligi čime je potvrdio da se nalazi u fantastičnoj formi ove godine i da bi mogao da bude ključni igrač u napadu "Građana" na titulu.

Nakon ubačene lopte Hesusa Navasa primio je loptu levom nogom, desnom je u narednom dodiru sa loptom postigao pogodak. Majstorski, odlična realizacija koja je bila dovoljna za tri boda i održavanje koraka za Lesterom.

Imali su domaći nekoliko prilika, čak je i Hart bio odličan danas, sprečio je par udaraca Sanderlenda.

Arsenal je ponovo razočarao svoje navijače.

Ekipa Arsena Vengera je na svom terenu podlegla pritisku, morali su da pobede Sautempton, nisu to učinili iako su imali nekoliko veoma dobrih prilika da to učine.

Ozil u prvom poluvremenu, Žiru, Volkot, Sančez u drugom nisu imali sreće da postignu gol. Možda i najbolju priliku su imali pred sam kraj kada su Ozil i Sančez izradili celu odbranu Sautemptona, ali junak današnje utakmice svakako je golman Frejzer Forster.

Totenhem je nastavio sa dobrim igrama, baš kao i duo Ali-Kejn. Ova dvojica igraju odlično u poslednjih nekoliko meseci, nose igru Sparsa i najzaslužniji su što se nalaze u ovom trenutku na deobi treće pozicije sa Arsenalom.

Dele Ali je postigao prvi gol već na samom startu utakmice, da bi Hari Kejn iz penala u prvom poluvremenu doneo svojoj ekipi prednost od 2:0. Konačan rezultat postavio je Kejn na samom kraju utakmice za 3:0.

U poslednjem meču od 20:45 Vest Hem je golovima Antonija i Kujatea došao do 3 boda protiv Aston Vile koja je sve bliža Čempionšipu.

Norič - Totenhem 0:3
Arsenal - Sautempton 0:0
Sanderlend - Mančester siti 0:1
Vest Hem - Aston Vila 2:0
Lester - Liverpul 2:0