Majstor Dibala plesao na kiši, Juve prvi na tabeli!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 11.03.2018.
16:59

Juventusova rutina ih vratila na prvo mesto, Napoli večeras ima težak zadatak na "Meaci", a šampion u sredu treba da odigra zaostali meč sa Atalantom. Lacio se spasio poraza u nadoknadi.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je posle velikog preokreta na "Vembliju" dočekao Udineze, jasno, cilj pobeda i makar na nekoliko sati opet prvo mesto na tabeli.

Videlo se da je šampion sa dosta samopouzdanja ušao u utakmicu, ali je bila potrebna majstorija Dibale iz slobodnjaka da domaći načnu "Zebrete".

Do kraja prvog dela, Juve je promašio i penal. Prekršaj nad Dibalom, Iguain baš kao i protiv Totenhema ne uspeva da postigne gol, sjajno je intervenisao argentinski veteran Albano Bizari.

Međutim na startu drugog dela, "Pipita" se iskupio, sjajno primio loptu, asistirao Dibali, "La Hoja" ne greši, njegov 17. gol u šampionatu i tada je bilo jasno da bodovi ostaju na "Alijancu".

Ma kraju još je Udineze dobro prošao, Bizari je sprečio Dibalu da postigne het-trik, imao je Juventus još nekoliko šansi, a večeras će navijati za najvećeg rivala, Inter, protiv Napolija.

Dobra utakmica na Sardiniji, Kaljari se hrabro suprotstavio Laciju koji pada u formi. Domaći su došli do prednosti, Han je šutirao, lopta se odbila do Pavoletija, bivši napadač Đenove ne greši, 1:0 za Sarde. Ali desetak minuta kasnije, izjednačenje. Luis Alberto je izveo slobodan udarca, Leiva brži od Ćepitelija, pa su Rimljani do poluvremena stigli do gola.

U nastavku, novo vođstvo Kaljarija, sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Strakoše, na kraju VAR i penal, Barela pogađa za vođstvo domaćih. Inzagi je odmarao Milinković Savića, naš fudbaler je ušao u igru u 64. minutu, Basta je bio starter, nije se proslavio. Rimljani na pragu poraza, ali Ćiro Imobile postiže gol, nisu stigli do pobede, ali bi i ovaj bod u nadoknadi mogao mnogo da znači.

Sampdorija je imala poput za svoju legendu Valtera Zengu. Krotone je torpedovao Doriju za poluvreme, dva puta napadač Trota i Rumun Stojan su savladali Vivijana, gosti kao da nisu ni doputovali u Kalabriju, zlatni bodovi za "Ajkule", u nastavku je Duvan Zapata postigao počasni gol, ali je Vivijano autogolom zapečatio sudbinu svog nezainteresovanog tima.

SPAL je poveo na "Mapeiju", akcija gostiju posle greške odbrane Emilijana, Mirko Antenući sam ispred Konsiljija ne prašta, 1:0 za ekipu iz Ferare. Ali, samo četiri minuta kasnije, izjednačenje, penal za Sasuolo, Lazari je igrao rukom, Babakar pojačanje iz Fiorentine, hladnokrvan, 1:1. Na kraju je tako ostalo, slađi deo plena ide gostima, Partizanov bivši igrač Everton Luiz ušao je na teren u nadoknadi kada je SPAL čuvao značajni bod.

Bolonja je dočekala Atalantu, Verdi na jednoj i Papu Gomez na drugoj strani imali su prilike u meču koji nije puno toga odlučivao. Ipak, Atalanta juri Evropu, prelomili su u finišu, Holanđanin De Ron je postigao gol, pa "Orobići" i dalje prate Milan i Samp u borbi za šesto mesto.

Fiorentina je u meču koji je bio omaž nesrećnom Davideu Astoriju slavila protiv Beneventa i pobedila u slavu svog kapitena. Meč je odigran u matineu na "Frankiju", na kome je malo ko mislio na fudbal.

Inter - Napoli 20:45

Na tabeli, Juventus je preuzeo vođstvo, ima 71 bod, Napoli 69 (Juve tek treba da odigra meč sa Atalantom, Napoli večeras gostuje Interu), Roma ima 56, Lacio 53, Inter 51 (dva meča manje od rimskih klubova), Milan 44 (takođe dva meča manje), Sampdorija 44...