Majstor Alonso, šampion podigao glavu!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 20. avgust 2017.

• 18:54

Španac sa dva gola rešio meč na "Vembliju", iako je Čelsi u finišu učinio sve da ne pobedi...

Totenhem je debitovao na "Vembliju", a domaći navijači su zanemeli već nakon nekoliko minuta kada se poklonio Morata, ali i promašio zicer.

Usledili su pokušaji Kejna i Alija, ali je do gola stigao gost.

Slobodnjak i predivan gol Markosa Alonsa, prvi u istoriji postignut na utakmici PL na Vembliju, Španac ulazi u istoriju.

Do kraja prvog poluvremena, Totenhem bolji, Kejn je kasnio na centaršut Eriksena, pa onda pogodio stativu "Pevci" blizu izjednačenja.

Odlični Kurtoa je još jednom dobro intervenisao u finišu prvog dela pa su "Plavci" sa minimalnom prednošću otišli na odmor.

U nastavku napadi Totenhema žestoki, ali držao se bedem Čelsija, nije bilo nekih velikih prilika. Alvaro Morata je mogao da dotuče domaće, ali je bio sebičan, propustio da asistira Vilijanu. U sledećoj akciji dobar udarac Mozesa.

Prethodno je Son ušao, Poketino je sve karte bacio na napad...

Međutim Čelsi je taj koji je propuštao prilike, sjajni Vilijam je pogodio stativu, nekako se šampionu nije dalo da prelomi meč...

A onda, fudbalsko samoubistvo. Prvo je Bakajoko napravio nepotreban prekršaj, posle ubačene lopte, Bačuaji tek što je zamenio Moratu pogađa mrežu, na nevolju svoju sopstvenu. Kako se oseća Antonio Konte koji ga je prošle godine držao po strani jer ga i nije doveo u klub, nije lako zamisliti, ali je Čelsiju pobedu iscurela kroz prste.

Ni iz čega Totenhem je poravnao rezultat i u finišu jurišao na pobedu.

Međutim, ni Bačuaji ne može da spreči Markosa Alonsa. Španac je pobegao po boku, pošto je Vanijama izgubio loptu u opasnoj zoni, udarac iz teške pozicije, ali je Ljoris loše intervenisao, svejedno, Španac je heroj "Plavaca"!

Tako je na kraju, i pored svega, Čelsi podigao glavu i nakon starnog neuspeha odneo bodove sa Vemblija. Totenhem je napadao, ali nekako jalovo, čini se da će i igranje van "Vajt Hart Lejnu" stvoriti dosta problema "Pevcima".

U prvom meču dana, Hadersfild je ostvario i drugu pobedu u sezoni, slavili su sa 1:0 protiv Njukasla.