MAGIJA! Čikago na nogama, i Švajni aplaudirao maestralnom Kataiju!

nedelja 01.07.2018.
10:35

Još jedna sjajna partija srpskog internacionalca, još dve majstorije, za preokret i veliku pobedu Čikaga. Na kraju ove sezone može samo od njegovih golova da se napravi prelepa video-kompliacija.

chicago-fire.com

Aleksandar Katai nastavlja da oduševljava navijače Čikago Fajra. Noćas je bio čovek odluke u pobedi nad jednom od najboljih ekipa Istočne konferencije u MLS ligi, ekipom Njujork sitija.

Čikago je na svom terenu savladao Njujork siti sa 3:2, iako je na poluvremenu bio u rezultatskom minusu. Preokret je, naravno, domaćima doneo upravo Katai, koji je sa svoja dva prelepa gola doneo ceo plen svom timu i veoma važan trijumf u borbi za plasman u plej-of.

Ekipa Veljka Paunovića povela je već u šestom minutu golom Nemanje Nikolića, ali u finišu prvog poluvremena, usledio je potpuni obrt. Njujork je golovima Tažurija u 36. i Bergeta u 40. minutu meča poveo sa 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

A onda, u prvih sedam minuta drugog poluvremena, dve majstorije Aleksandra Kataija.

Prvo je u 47. minutu iskosa sa desne strane levom nogom poslao odličan udarac u suprotni ugao, u malu mrežu, za izjednačenje na 2:2, a samo pet minuta kasnije usledio je još lepši pogodak.

Ovoga puta, Katai je najpre ''poslao po burek'' jednog, pa drugog protivničkog igrača, a onda iskosa sa desne strane izašao sam ispred golmana, rutinski ga prebacio i postavio konačnih 3:2. To je Kataiju osmi gol ove sezone i kako rekosmo na početku, ne zna se koji je lepši.

Kao što možete da vidite u prilogu, prva zvezda tima Bastijan Švajnštajger je prilikom proslave ovog gola trčao za Kataijem i aplaudirao mu, kao i čitav stadion.

Čikago se ovom pobedom popeo na šesto mesto Istočne konferencije, koje vodi u plej-of, a narednu utakmicu Paunovićev tim igraće 8. jula u Vankuveru.