Magija! Čarobnjak Mesi, ubica Suarez za Barsinu šesticu!

• Autor: Milovan Longinov

• 14. februar 2016.

• 22:29

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom Kamp nou ekipu Selte rezultatom 6:1 (1:1) u 24. kolu Lige Primere u meču koji je obeležio magični Lionel Mesi.

Barselona je do važne pobede u nastavku borbe za titulu došla golovima Mesija u 28, Luisa Suareza u 59, 75. i 82., Rakitića u 84. i Nejmara u 90. minutu dok je jedini pogodak za goste iz Galcije postigao Guideti iu 39. minutu iz penala.

Katalonci su pružili još jednu briljantnu partiju uz mnogo atraktivnih poteza, ali je najbolji među njima izveo veliki Lionel Mesi u 82. minutu. Argentinac je bio izvođač najstrože kazne, ali umesto da šutira, odlučio je da asistira Luisu Suarezu! Tu magiju pogledajte OVDE.

Selta je otpor pružila samo u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 1:1. Mesi je načeo mrežu gostiju maestralnim golom iz slobodnjaka, ali je u 39. Guideti izjednačio iz penala koji je zgrešio Alba.

U drugom delu igre usledila je ubitačna igra Barse. U 59. minutu Mesi je proigrao Suareza, a ovaj od prečke pogodio za 2:1.

U 75. minutu Nejmar je odlično šutirao, ali je loptu sa gol linije ponovo zakucao Suarez. Nekoliko minuta kasnije dogodio se najlepši detalj na utakmici posle neverovatne utakmice iz penala, Mesi je proigrao Suareza koji je postigao svoj 23. gol i trenutno je prvi strelac Primere.

U samom finišu meča, Rakitić je pogodio za 5:1, a konačan rezultat postavio je Nejmar u nadoknadi vremena.

Barselona je nakon ove pobede zadržala prednost u odnosu na Atletiko Madrid i Real Madrid. Katalonci imaju 57 bodova, Atletiko 54, a Real 53 boda, s tim što će Barselona u sredu imati priliku da povise prednost pošto igraju zaostalu utakmicu protiv Sporting Hihona.