subota 01.12.2018.
14:56

Na premijeri subotnjeg programa španske Primere, Selta je upisala nova tri boda.

screenshot - Youtube.com

Fudbaleri Selte su u matine terminu dočekali novajliju u ligi, ekipu Ueske. Domaćin je slavio na "Balaidosu" rezultatom 2:0 (1:0).

Bolji su od starta bili domaći igrači, a na gol se čekalo sve do 38. minut, kada je nakon sjajnog prodora Uga Malja fantastični Jago Aspas nastavio seriju golova. Gurnuo je loptu u nebranjenu mrežu za svoj deveti gol u sezoni i 1:0 u korist Selte.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, domaćin je u nastavku planski prepustio loptu rivalu i čekao priliku da ih matira iz kontri.

Nakon par neuspelih pokušaja, pre svega indisponiranog Maksija Gomeza, Aspas beži odbrani Ueske u 77. minutu, majstorski se oslobađa svog čuvara i onda bez većih problema matira srpskog golmana Aleksandra Jovanovića za 2:0. Bio je to njegov 10. gol u sezoni, izjednačio se na čelu liste strelaca sa Stuanijem.

Do kraja rutinsko odrađivanje posla domaće ekipe i nova, sasvim zaslužena pobeda.

Selta je jedan od najefikasnijih timova lige, ali su i pored toga na 11. mesto na tabeli sa 17 bodova, Ueska zakucana za dno sa 10 bodova manje.