Maestralni Konteov Inter za dugo čekano evropsko finale!

ponedeljak 17.08.2020.
22:47

Sjajne vesti za navijače Intera, ekipa Antonija Kontea uspela da stigne do finala Lige Evrope.

EPA-EFE/Sascha Steinbach / POOL

Inter je u okviru polufinala Lige Evrope uspeo da savlada Šahtjor večeras u Dizeldorfu rezultatom 5:0 (1:0) i sasvim zasluženo će se naći u finalu protiv ekipe Sevilje koja je bila bolja od Mančester junajteda.

Prvo poluvreme donekle i nezanimljivo, Inter je bio taj koji je sprečio sve napade Šahtjora bez problema, a uspeo je da postigne jedan gol.

Igrao se 19. minut kada je Lautaro Martinez uspeo da pogodi nakon fantastičnog centaršuta sa desne strane koji je uputio Barela. Glavom je odlično reagovao, lopta je spakovana u sam ugao golmana Pjatova.

Do kraja poluvremena po šansa na obe strane, pretio je Barela na jednoj, odnosno Markos Antonio na drugoj strani.

U 48. minutu situacija o kojoj će se pričati, Galjardini je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali je sudija pokazao da se igra nastavi, a onda nekoliko dobrih minuta INtera koji je propustio šanse preko Lautara i Lukakua.

I onda 64. minut, Inter je poveo sa 2:0, Dambrozio je dočekao centaršut Brozovića, odlično skočio i smestio loptu u mrežu za veliku prednost svog tima.

Samo deset minuta kasnije sve je rešeno, bila je to polukontra Intera, Lukaku dobija asistenciju ni kriv, ni dužan, nije baš želeo da doda do Argentinca koji pokazuje fenomenalne realizatorske sposobnosti za 3:0.

Baner 2

Nije to bilo sve od Intera, dali su gol i u 78. minutu, Lukaku nije bio sit golova, sada mu je Lautaro asistirao, prava rutina, prethodno su fudbaleri Šahtjora neshvatljivo izgubili loptu na svojoj polovini.

Pustili su igrači Šahtjora sve niz vodu već tada, a onda su primili još jedan do kraja za konačnih 5:0. Lukaku je sve sam uradio, da se mi pitamo, asistencija se ovde ne važi iako je pripisana De Fraju, Belgijanac je pretrčao svog čuvara i lagano savladao Pjatova u 84. minutu.

Dakle, u petak 21. avgusta od 21 čas u finalu se sastaju Sevilja i Inter.