Maestralni Brazil se već šeta Rusijom!

petak 23.03.2018.
18:55

Prvo poluvreme je Rusija izdržala, drugo je Brazil ubacio u petu brzinu. Reklo bi se da ima još prostora.

EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Dosta šansi i na kraju lagana pobeda Brazila u Rusiji na stadionu "Lužnjiki", bilo je 0:3.

Ekipa Brazila je danas izašla na teren u veoma jakom sastavu, ali nisu igrali toliko dobro u prvom poluvremenu, tačnije, nisu tako lako stizali do gola Igora Akinfejeva.

Žezus je imao jednu šansu na samom startu utakmice, imao je jednu šansu i Daglas Košta u 33. minutu, ali je najbolju šansu u prvom poluvremenu imala Rusija koja je preko Mirančuka u 37. minutu propustila da stigne do prednosti.

Drugo poluvreme totalno drugačije, Brazil je od starta pokazao da je bolja, tačnije, daleko bolja ekipa i da može da postigne gol kada god to želi.

Šanse su se ređale pred golom Akinfejeva, koji je čak i glavom uspevao da sačuva svoju mrežu na startu drugog poluvremena. Ipak, u 53. minutu Brazil stiže do prednosti, prvo je Akinfejev odbranio udarac Tijaga Silve, Miranda je pokupio tu loptu i sa par metara lagano ubacio loptu u gol. Ofsajda nema, 0:1.

Paulinjo se večeras ispromašivao, nakon što mu je Akinfejev odbranio udarac glavom, sada je uspeo da pogodi stativu iz blizine, a dva minuta kasnije, u 61. minutu, Brazil je već vodio sa 2:0.

Upravo je Paulinjo zaustavljen od strane Golovina koji ga je vukao, Kutinjo je preuzeo odgovornost i šutnuo penal, već je bilo 0:2.

U 66. minutu 0:3.

Paulinjo se konačno upisao u strelce, kao da je bilo pitanje vremena, a dosta toga je odradio Vilijan koji se probio po desnoj strani, uputio fantastičan centaršut i Paulinjo je imao lagan zadatak ovoga puta.

Zabolotnij je imao dobru priliku za Ruse u 76. minutu utakmice, pretili su Rusi sa vremena na vreme, ali je sve to bilo jako slabo za furiozne Brazilce koji su danas bez ikakvih problema slavili.

Da li je Brazil glavni favorit za osvajanje Mundijala?