Ma to je stara dobra PL, Čelsi okrenuo Gruja debitovao u porazu "Crvenih"!

• 18:02

Kako je prvo kolo prošlo bez većih iznenađenja, Barnli se postarao da tako ne bude i u drugom kolu.

Ma to je stara dobra PL, Čelsi okrenuo Gruja debitovao u porazu
Nakon jučerašnje pobede Junajteda, i pobede Sitija kojom je danas otvoren fudbalski dan na "Ostrvu", došlo je do nekoliko izenanđenja.

Liverpul je na samom startu susreta primio gol, odbrana "Redsa" je još jednom bila jako loša, a na kraju su i izgubili meč i to sa 2:0.

Strelci za Barnli su bili napadači Vouks i Grej.

Najpre je Vouks postigao gol nakon greške odbrane, a potom je Grej realizovao jednu solo akciju.

U poslednjih 20 minuta je priliku dobio i Marko Gruijić, a samo par minuta je sprskom internacionalcu bilo potrebno da uđe u priliku.

Gruja je lepo prihvatio jednu loptu na ivici kaznenog prostora, namestio se na šut, uputio udarac ali je Pirson paradom sačuvao svoju mrežu.

Golove Vouksa i Greja pogledajte OVDE.

Drugo veliko iznenađenje umalo se dogodilo na "Vikardiž roudu" gde je domaći Votford dočekao favorizovani Čelsi. Na kraju su izabranici Antonija Kontea slavili nakon preokreta sa 2:1.

Igrao se 55. minut meča kada je francuski internacionalac Etijen Kapu prihvatio jednu loptu u šesnaestercu "Plavaca", bio je usamljen, namestio se na šut i "pocepao" mrežu nemoćnog Kurtoe.

Konte je reagovao uvođenjem Mouzesa i Bašuajia i ispostavilo se da je još jednom napravio pravu stvar ubacivanjem pomenutog dvojca.

Podsetimo i da je nakon njihovog ulaska protiv Vest Hema, Čelsi uspeo da postigne pobedonosni gol.

Bašuaji je tada asistirao Košti, a sada se i sam upisao u listu strelaca.

Naleteo je Belgijanac na loptu nakon dobrog šuta Edena Azara i lako savladao Gomeša za izjednačenje.

Potpuni preokret je "Plavcima" doneo Dijego Košta. Ponovo je Španac doneo pobedu Čelsiju, a ovoga puta mi je asistirao Fabregas. Bivši igrač Arsenala i Barselone je sjajno pronašao Koštu u kontri, a ovaj je lako matirao Gomeša za potpuni preokret.

Golove pogledajte OVDE.

Interesantan meč je svakako viđen na "Hotornsu", gde je Vest Brom dočekao ekipu Evertona.

Poveli su izabranici Tonija Pjulisa već u devetom minutu preko Mekolija.

VBA je bio bolji rival, ali je Everton u nadoknadi vremena prvog dela igre uspeo da poravna rezultat golom Kevina Miralasa.

Belgijanac je lepu akciju "Karamela" pretvorio u pogodak, na asistenciju Rosa Barklija.

Potpuni preokret je doneo Geret Beri, golom nakon kornera.

Golove sa ovog susreta pogledajte OVDE.

Na "Vajt Hart Lejnu" je Totenhem ugostio Kristal Palas i naneo im drugi poraz u sezoni.

Dugo je Totenhem bezuspešno pokušavao, a u 70. minut se obrukao Vinsent Jansen. On je izbio sam pred Henesija, ali je uspeo da promaši ceo gol.

Sparsi su do pobede došli zahvaljujući golu Viktora Vanjame u 83. minutu susreta.

Iznenađenje je priredio i Hal Siti, koji je kao gost savladao Svonsi sa 2:0.

Hal je došao do drugog trijumfa, kako su na startu savladali i aktuelnog šampiona, ekipu Lestera, pa ekipa koju su mnogi otpisali ima šest bodova posle dva meča.

Svonsi je bio bolji rival na "Libertiju", ali je Hal došao do pobede. Poveli su "Tigrovi" golom Malounija nakon kornera.

Konačan rezultat je postavio Abel Ernandez na asistenciju strelca prvog gola.

U prvom meču dana, Siti je protutnjao kroz Stouk na Trentu i slavio na "Britaniji", izveštaj pročitajte ovde.