• Autor: Nikola Miloradović

• 16. septembar 2020.

• 20:25

Katalonci nastavljaju da se spremaju za nastupajuću sezonu.

Fudbaleri Barselone igraju još jedan pripremni meč, ovoga puta je protivnik Đirona.

Kuman je izveo sledećih 11: Neto, Roberto, Pike, Arauho, Alba, Buskets, De Jong, Mesi, Kutinjo, Trinkao i Grizman.

Nakon 45 minuta imali su dva gola prednosti, u strelce su se upisali Kutinjo i Lionel Mesi.

Poveli su u 21. minutu, sjajna akcija, Mesi do Trinkaa, mladi Portugalac potom proigrava Brazilca, povratniku iz Bajerna nije bilo teško da se upiše u listu strelaca.

View this post on Instagram

@leomessi 👉 @trincao 👉 @phil.coutinho ⚽

A post shared by FC Barcelona (@fcbarcelona) on

U poslednjem minutu prvog dela igre puleni Ronalda Kumana stižu i do dva gola prednosti, sjajan šut Lionela Mesija sa ivice kaznenog prostora i to desnom nogom.

GOLAZO 🚀 @leomessi

Argentinac je bio viđen kako napušta Barselonu nakon očajne sezone, ali je ipak ostao i odradiće ugovor do kraja.

Sada je postigao i prelep pogodak, čini se da je spreman za sezonu pred nama.

Đirona je na startu drugog dela uspela da smanji zaostatak preko Sainza, da bi samo dva minuta kasnije Mesi postigao još jedan pogodak. Tukao je ponovo sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila nekog od protivničkih igrača i prevarila golmana Đirone, 3:1.