• 16. decembar 2017.

• 20:28

Neverovatan niz Mančester Sitija nastavlja se i nakon 18. kola.

Ma dajte im odmah titulu - 16. u nizu Pepovih
Fudbaleri Mančester Sitija slavili su u 18. kolu PL na svom stadionu protiv Totenhema sa 4:1 (1:0) i tako nastavili strašan niz trijumfa u elitnom engleskom takmičenju.

Igrao se 14. minut, kada je Ilkaj Gundogan odlično odreagovao u šesnaestercu Sparsa, nakon kornera Sanea i glavom matirao Ljorisa za 1:0.

I nakon postignutog gola, "Građani" su dominirali, igrao se 24. minut, kada je Ljoris fantastičnom intervencijom sačuvao mrežu, nakon udaraca Aguera iz veoma izgledne pozicije.

Do kraja prvog dela igre nije bilo ozbiljnijih prilika, možemo izdvojiti retku šansu za Sparse, kada je Kejn šutirao pored gola sa ivice šesnaesterca.

U nastavku ista slika, igrao se 67. minut kada je Siti ponovo pripretio, Sane je izašao jedan na jedan sa Ljorisom, ali je fantastični Francuz ponovo sačuvao mrežu.

A onda, samo par minuta kasnije, fantastičan udarac iz ne tako dobre pozicije je uputio Kevin De Brujne. Šutirao je snažno ka golu Sparsa, Ljoris je zakačio loptu, ali nije uspeo da je skrene van gola, Siti je poveo sa 2:0.

Samo pet minuta kasnije, Vertongen obara sunarodnika De Brujnea u svom kaznenom prostoru, odgovornost je preuzeo Žesus, ali je pogodio stativu! Na odbitak je odmah naleteo Sterling, imao je prazan gol, ali ga je prebacio!

Ipak, u 80. minutu Sane probija po levoj strani, proigrava Sterlinga na suprotnoj, koji lako šalje loptu u nebranjenu mrežu za 3:0.

U nadoknadi vremena, Sterling postiže još jedan gol, za potpuni debakl Totenhem Sparsa na "Etihadu" i potvrdu dominacije Sitija, koji je upisao 16. vezani trijumf u Premijer ligi ove sezone.

Utešni gol za Sparse postigao je Kristijan Eriksen, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Imaju "Građani" sada 14 bodova više od drugoplasniranog Mančester Junajteda, ali i utakmicu više, dok je Totenhem spao na sedmo mesto sa 31 bodom, čak 21 manje od večerašnjeg rivala.