Lukakuov šou u Sautemptonu

• Autor: Boban Filipović

• 15. avgust 2015.

• 15:39

Robusni napadač Evertona sa dva gola u prvom poluvremenu srušio 'Svece' na njihovom bunjištu i uz to postao najefikasniji belgijski fudbaler u istoriji Premijer lige. Ros Barkli u finišu nokautirao domaćina.

Nakon neubeljivog starta sezone na svom 'Gudison parku' protiv Votforda gde su iščupale bod, 'Karamele' su danas na 'Sent Meri' stadionu ostavile znatno bolji utisak.

Četa Roberta Martineza savladala je Sautempton u gostima rezultatom 3:0 i odnela sva tri boda sa juga Engleske u plavi deo Liverpula.

Prvo veće uzbuđenje zbilo se pred golom Tima Hauarda nakon 15-ak minuta igre kada je Gracijano Pele bio neprecizan.

Međutim, polovinom prvog dela igre Everton dolazi do prednosti.

Aruna Kone je uputio centaršut, Romelu Lukaku je najviši u skoku - 0:1.

Vođstvo je dalo krila gostima koji su nedugo potom još nekoliko puta stavili na muke Stekelenburga. MekKarti, Barkli i Kleverli su imali lepe šanse, ali one odlaze nepovrat.

Ipak, do odlaska na odmor Everton uspeva da dupliran prednost, ponovo je Lukaku strelac, nije imao milosti nakon dobre asistencije Rosa Barklija.

Soton je krenuo agresivno u nastavku, Hauard je sjajno ukrotio pokušaj Pelea početkom drugog poluvremena, a bio je i na visini zadatka u poznoj fazi utakmice kada je odbranio udarac Manea sa distance.

Everton se svesno povukao u drugom delu igre, čekao šansu iz kontranapada da dokrajči rivala što se i dogodilo pet minuta pre kraja utakmice.

Ros Barkli je krunisao jednu odličnu akciju Evertona i pogodio malu mrežu za konačnih 0:3.

Dušan Tadić je bio u startnoj postavi 'Svetaca', ali ga je Ronald Kuman izveo već na poluvremenu zbog blede i neubedljive partije.

Golove i najzanimljivije detalje sa prve utakmice subotnjeg programa drugog kola Premijer lige pogledajte OVDE.