Lukaku sačuvao Belgiju, porazi Rusa i Poljaka

sreda 01.06.2016.
22:48

Učesnici predstojećeg Evropskog prvenstva ne mogu baš da se pohvale današnjim rezultatima.

BETA/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Rusi su doživeli poraz od Češke i generalku sa Srbijom ne dočekuju u pravom raspoloženju.

Rusi su poveli golom Kokorina, ali su Česi preokrenuli preko Necida i Rosickog. Kokorin je doneo prednost Rusima udarcem sa 20 metara posle slabije intervencije Petra Čeha.

U drugom delu igre, Necid je najpre asistirao za Tomasa Rosickog, a potom je i sam zatresao mrežu za 2:1.

Belgijanci su u prilično jakom sastavu odigrali samo 1:1 sa Finskom i to golom u samom finišu meča. Selektor Vilmots je izveo jak sastav sa Vermalenom, Verongenom, Viselom, De Brujneom, Aarom, Origijem i Benekeom, ali je tek ulaskom Lukakua Belgija došla do gola.

Finci su poveli u 53. minutu golom Hamalajnena, a potom je Lukaku ušao u igru u 79. i već u 89. pogodio za konačnih 1:1.

Poljaci su doživeli poraz od Holanđana, koji se tek uigravaju a naredni ciklus kvalifikacija pošto neće igrai na EP. Holanđani su poveli preko Jansena u 33. minutu, izjednačio je Jedrzejčak, da bi potom Vajnaldum postavio konačnih 2:1 u 76. minutu.

U poslednjem večerašnjem susretu, ni Islanđani se nisu proslavili pošto su izgubili od Norveške sa 3:2.