Lukaku razbio Čelsi, sramni Dijego Kosta!

• Autor: Milovan Longinov

• 12. mart 2016.

• 20:26

Fudbaleri Evertona drugi su polufinalisti FA kupa nakon što su danas na svom Gudisonu savladali ekipu Čelsija rezultatom 2:0 (0:0).

U centru pažnje bio je dvostruki strelac Romelu Lukaku, ali i sramni Dijego Kosta koji je po ko zna koji put pokazao svoju tamnu stranu.

Pre Evertona, plasman u narednu rundu obezbedio je Kristal Palas, dok se u preostalim susretima u nedelju sastaju Arsenal - Votford i Mančester junajted - Vest Hem.

Everton je bio bolji rival na terenu, stvorio je više šansi i zasluženo se plasirao u narednu rundu.

Čelsi za 90 minuta nije stvorio nijednu ozbiljnu priliku za 90 minuta, a u finišu meča neverovatni Romelu Lukaku je sa dva fenomenalna pogotka doneo pobedu ekipi Roberta Martineza.

Belgijanac je najpre u 77. minutu nakon sjajne solo akcije po levoj strani prevario Kejhila i levom nogom postigao drugi ugao za 1:0.

Samo pet minuta kasnije, Lukaku je pobegao odbrani Čelsija, izbegao ofsajd zamku i poslao loptu kroz noge nemoćnog Kurtoe.

Čelsi je poslednjih nekoliko minuta igra sa igračem manje pošto je Dijego Kosta zaradio direktan crveni karton. Nakon duela sa Berijem, Kosta je nasrnuo na vezistu Evertona, a sudija je odlučio da mu pokaže put u svlačionicu.

Prgavi i temperamentni Dijego Kosta takođe je bio u centru pažnje i zbog pljuvanja posle žutog kartona u 11. minutu.

Everton je takođe meč završio sa 10 igrača pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Geret Beri.

Golove sa ove utakmice pogledajte OVDE. Ovako je Dijego Kosta pljunuo pored glavnog sudije posle prvog žutog kartona, a kasnije zbog napada na Berija dobio i crveni karton.