Lukaku odveo Belgiju u Brazil

• Autor: Đorđe Đokić

• 11. oktobar 2013.

• 20:04

Lukaku je sa dva gola srušio nade Hrvatske da mogu da stignu do prvog mesta u grupi i vizirao pasoše Belgijanaca za Brazil.

Sjajni napadač Čelsija na privremenom radu u Evertonu još jednom pokazao da je u sjajnoj formi. Sa dva gola u prvom poluvremenu Belgijanac je srušio nade Hrvata da mogu do pobede koja bi ih ostavila u igri za prvo mesto.

Već u 15. minutu na asistenciju Defura, Lukaku je pokazao koliko je brži od odbrane domaćih koja nije uspela da ga stigne pa je lako predriblao Pletikosu i doveo Belgiju u prednost.

I u nastavku su Belgijanci bili opasniji. Felainijev šut glavom Pletikosa je uspeo da zaustavi na samoj liniji, ali je zatim Lukaku svoji drugim golom gotovo stavio tačku na meč. Hrvati su svim silama krenuli napred, Felaini je izbacio Lukakua u kontranapada u kom je on naravno bio brži i snažniji u duelu od rivala i uz male poteškoće završio napad pretrčavši pre gola više od 50 metara.

Do kraja meča, Hrvati su uspeli preko Kranjčara da smanje na 2:1, ali je to bilo i sve što su uradili u drugom delu igre.

Belgija je ovom pobedom stigla do 25 bodova što im garantuje prvo mesto u grupi pred poslednje kolo. Hrvati su drugi i najverovatnije će ići u baraž.