Lukaku od heroja do tragičara, Liga Evrope je Seviljino takmičenje!

22:54

Šest od šest!

EPA-EFE/Friedemann Vogel / POOL

Ne vredi, protiv Sevilje se ne može u Ligi Evrope.

Ekipa Julena Lopetegija slavila je u finalu LE protiv milanskog Intera sa 3:2 (2:2), te je tako došla do šestog trofeja u ovom takmičenju, u šestom finalu!

Prštalo je od samog starta, poveli su "Neroazuri" već u petom minutu, Dijego Karlos je oborio Lukakua u svom kaznenom prostoru, prvo mu je dozvolio da ga prelako pretrči, sudija je pokazao na kreč.

Belgijanac je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0, bio je to njegov 34. gol ove sezone, izjednačio je Ronaldov rekord u dresu Intera.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, centaršut Navasa sa desne strane, sjajno se bacio De Jong i glavom matirao Handanoviča za 1:1.

Ubrzo nakon toga Dijego Karlos je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali ga je sudija Makeli poštedeo ovog puta, procenio je da je Brazilac držao ruku uz telo, ništa od novog penala za Inter.

Dva minuta kasnije je Konte dobio žuti karton pored terena, da bi u 33. minutu Španci stigli do preokreta.

Odličan centaršut Banege, još bolji skok De Jong i maestralan udarac glavom za potpuni preokret na "RajnEnerdži" stadionu u Kelnu.

baner

Ipak, imali su ovoga puta igrači Intera spreman odgovor, Godin pogađa i poravnava rezultat, 2:2 u 36. minutu.

Prethodno je Dijego Karlos oborio Lukakua na ivici kaznenog prostora, da bi Brozović iz slobodnjaka pronašao Urugvajca, koji je poravnao rezultat.

U poslednjim sekundama je Okampos pripretio na drugoj strani, ali je Handanovič dobro intervenisao, te nije bilo nove promene rezultata.

Golove iz prvog dela pogledajte u nastavku.

Na startu drugog poluvremena i jedni i drugi nešto oprezniji, par solidnih prilika na obe strane, ali nije bilo promene rezultata u uvodnim minutima.

Igrao se 65. minut kada je Lukaku imao veliku priliku, izbegao je ofsajd zamku Sevilje, izbio sam pred Bonoa, ali je pretračao gotovo 40 metara i nije imao snage za bolju završnicu, pa je golman Sevilje uspeo da interveniše.

Usledio je nešto mirniji period, a onda novi šok za "Neroazure", Dijego Karlos je uhvatio makazice u kaznenom prostoru Intera, lopta je pogodila Lukakua i odsela u mreži nemoćnog Handanoviča, 3:2 za Špance.

Krenuo je Inter na sve ili ništa, velika šansa u 82. minutu, nakon gužve je Mouzes poslao loptu ka golu rivala u padu, išla je ona jako sporo, pa je Kunde uspeo da je skine sa gol linije.

Do kraja je Inter pokušavao da stigne do izjednačenja, igralo se na polovini Sevilje, koja se odlično branila.

Sančez je pripretio u prvom minutu nadoknade iz dobre pozicije, ali je Bono dobro intervenisao, samo korner za Inter.

baner

Od tog trenutka Italijani kao da su ostali bez snage, Sevilja je uspela da se odbrani i da osvoji novi trofej u Ligi Evrope.