petak 21.08.2020.
21:30

Pršti od starta u finalu Lige Evrope.

EPA-EFE/Friedemann Vogel / POOL

Na programu je finale Lige Evrope, Sevilja i Inter su se sastali na "RajnEnerdži" stadionu u Kelnu, OVDE pogledajte postave.

Za samo 12 minuta videli smo dva pogotka.

"Neroazuri" su poveli, igrao se četvrti minut kada je Lukaku pobegao odbrani Sevilje, da bi ga Dijego Karlos na kraju oborio u svom kaznenom prostoru.

Sudija Makeli je pokazao na belu tačku, a Belgijanac je preuzeo i odgovornost.

Precizno je izveo šut sa kreča u petom minutu, 1:0 za ekipu Antonija Kontea.

Bio je to 34. gol Lukakua ove sezone, izjednačio je Ronaldov rekord u dresu "Neroazura".

Ipak, samo sedam minuta kasnije, lepa akcija "Rohiblankosa", centaršut Navasa sa desne strane, odlično se bacio De Jong i glavom savladao Handanoviča za 1:1.

Ubrzo je nakon toga Inter tražio još jedan penal, zbog navodnog igranja rukom Karlosa, čini se da lopta jeste pogodila Brazilca u ruku, ali je sudija Makeli procenio da je ona bila uz telo, te nije dao ekipi iz Milana još jednu priliku da postignu pogodak sa kreča.