Luka Toni otišao uz "panenku"!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 08. maj 2016.

• 22:40

Otpisana Verona savladala nezainteresovanog šampiona. Luka Toni obeležio oproštaj golom sa bele tačke. Napoli odneo bodove iz Torina i vratio se na drugu poziciju.

Luka Toni otišao uz
Videlo se od početka da je Verona motivisanija od šarenog sastava Juventusa.

Pokušavali su na sve načine da omoguće Luki Toniju da postigne gol.

Najbolju šansu je centarfor koji se oprašta imao posle pola sata kada je pogodio stativu. Na drugoj strani zicer za Dibalu, ali je Golini imao sreće.

A onda penal za Veronu u finišu prvog dela, Aleks Sandro je startova, sudija Mareska uz čuđenje gostiju pokazao na penal.

Luka Toni "panenkom" vara Neta, 1:0 za Veronu, "Bentegodi" je eksplodirao.

U nastavku se ništa nije promenilo sjajnim udarcem Vivijani je duplirao prednost otpisanog domaćina.

Zaza je zatim pogodio stativu, ali je više akcije bilo na polovini Juventusa. Rezultat se nije menjao do nadoknade, Aleks Sandro je dobio i drugi žuti karton, propustiće slavlje protiv Sampa poslednjeg dana sezone...

Ipak, u samom finišu penal za Juventus, Dibala je postavio konačnih 2:1 za Veronu.

U Torinu, laka pobeda Napolija koji se vratio na drugo mesto, poziciju koja garantuje direktan plasman u Ligu šampiona.

Odbrani "Bikova" je pobegao Iguain, "Pipita" ne prašta, 33. gol u sezoni u šampionatu za vođstvo gostiju. Posle toga je Kaljehon uz drugu asistenciju Hamšika praktično stavio tačku nakon dvadesetak minuta.

Napolitanci nisu dokrajčili domaćina, pa je odlični Bruno Pereš savladao Rejnu za 2:1. On je utrčao iz drugog plana i lobovao Španca. Do kraja je Napoli održao prednost, vratio se na drugu poziciju i drži sve u svojim rukama pred meč zadnjeg kola kada dočekuju otpisani Frozinone.

Golove sa večerašnjih utakmica možete videti ovde, a izveštaje sa popodnevnih pročitati ovde.

Inter - Empoli 2:1
Bolonja - Milan 0:1
Roma - Kjevo 3:0
Atalanta - Udineze 1:1
Karpi - Lacio 1:3
Fiorentina - Palermo 0:0
Frozinone - Sasuolo 0:1
Sampdorija - Đenova 0:3