Luka Jović tokom pauze dobio jaku konkurenciju, napadač Frankfurta postigao osam golova za manje od sat vremena!

petak 12.10.2018.
18:20

Ajntraht je tokom reprezentativne pauze odigrao jedan prijateljski meč, koji je protekao u znaku švedskog internacionalca.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Ekipa Ajntrahta iz Frankufrta je reprezentativnu pauzu iskoristila da odigra prijateljski duel sa niželigašem Hanauom.

Jasno je da je razlika u kvalitetu ove dve ekipe ogromna, pa čak i u slučaju u kom trener Huter nije mogao da računa na brojne igrače zbog njihovih obaveza u reprezentacijama.

I pored toga, slavili su "Orlovi" sa ubedljivih 13:0, a meč je obeležio švedski internacionalac Branimir Hrgota.

On je postigao čak osam golova i to u rasponu od 50ak minuta.

Prvi je postigao u 42. minutu, a onda je do 68. minuta postigao još tri pogotka.

Do petog gola došao je u 76. minutu, šest minuta kasnije i do šestog, da bi potom zatvorio utakmicu sa dva gola u 88. i 90. minutu susreta.

Spain Soccer Europa League

Hrgota (25) je rođen u Zenici, ali nastupa za reprezentaciju Švedske, u klubu je od 2016. godine, a ove sezone još uvek nije upisao nastup u zvaničnim mečevima.

Videćemo da li će dobiti šansu u nastavku sezone, svakako je nakon današnjeg nastupa to zaslužio, pa će Haler i Luka Jović po svemu sudeći dobiti kvalitetnu konkurenciju.

Ovaj napada poreklom iz BiH je stastao u redovima Borusije Menhengladbah, a 2016. godine je prešao u Frankfurt, za koji je do danas upisao 28 nastupa, postigavši pet golova.