"Ludo" u Torinu, triler od sedam golova, Napoli se digao iz pepela, Juventusu derbi!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 31. avgust 2019.

• 22:43

Dugo će se prepričavati meč na "Alijancu", ali na kraju pobeda Juventusa!

Kao i obično rasprodat "Alijanc", Juventusova tvrđava je na premijeri očekivala moćni tim, sat vremena uživala, pre nego što se dogodilo malo čudo. Sari je bio na stadionu, ne i na klupi, Napoli sa velikom ambicijom, ali loše su ušli u meč.

Zagrejao je Mereta bombom Ronaldo, a onda šansa za goste, Alan je šutirao, verovatno su svi videli loptu u golu, ali je Šćešnji pokazao da je fantastičan čuvar mreže.

I onda se Napoli raspao.

Danilo će pamtiti svoj debi u dresu Juventusa, povredio se De Šiljo, bivši igrač Sitija je ušao na teren, u prvom napadu istrčao kontru, praktično prvi kontakt sa loptom, sjajna akcija Daglasa Košte, i gol, Danilov prvenac koji će pamtiti čitavog života.

Nije se radost ni smirila, još jedna lopta u mreži gostiju, Iguain je nastavio da teroriše bivši klub. Primio je loptu u kaznenom prostoru, okrenuo čuvara i pogodio spoljnom suprotan ugao. Ovim golom "Pipita" je još jednom pokazao da zaslužuje da ostane u klubu.

Do kraja poluvremena Napoli kao razbijena vojska, imali su mnogo sreće, prvo je Kedira promašio divnu šansu, a onda je Nemac u jednom od sledećih napada pogodio prečku.

Do poluvremena Juve je lako odbranio 2:0, Napoli nemoćan da se vrati u meč.

Kada je Kristijano Ronaldo pogodio posle prodora Daglasa Košte činilo se da je 3:0 nedostižno, ali onda smo videli čudo.

Napoli je uzvratio udarac, i to kako!

Naime, prvo je Manolas na drugoj stativi smanjio na 3:1, i tu se već uvukla nesigurnost u redove Juventusa. Dva minuta kasnije, novi gol, Čaki Lozano koji je ušao u nastavku je pobegao De Lihtu i smanjio na 3:2. Onda je Daglas Košta pogodio okvir gola, ali videlo se da je Juve uzdrman.

Neizbežno se desilo desetak minuta pre kraja, lopta na drugu stativu, još jednom je odbrana Juventusa loše branila prekid, 3:3, za 15 minuta Napoli je stigao do izjednačenja!

I onda neverovatno, Kulibali posle slobodnog udarca skreće loptu u sopstvenu mrežu, 4:3 za Juve, poklonjena pobeda, dugo će u Napoliju žaliti, učinili su sve i na kraju ostali praznih ruku!