Ludo je počelo, kako će završiti?

• Autor: Miloš Marković

• 26. decembar 2013.

• 15:40

Mančester Junajted je gubio, ali je uspeo da se vrati u igru i slavi zahvaljujući autogolu čoveka koji je i otvorio konto na današnjem meču. Na kraju uzbudljivog meča, krajnji rezultat Hal - Mančester Junajted 2:3.

Veoma uzbudljiv meč odigran je na 'KC' stadionu, a domaći Hal je mnogo bolje otvorio utakmicu. Sporna situacija viđena je na samom startu, kada su „Tigrovi“ poveli posle nepostojećeg kornera, a strelac gola u četvrtom minutu bio je Džejms Čester, inače momak koji je ponikao upravo u Mančester Junajtedu.

Gosti još uvek nisu uspeli da se oporave, a već su imali dva gola zaostatka. Strelac drugog pogotka za Hal bio je Dejvid Mejler, i to nakon ogromne gužve u šesnaestercu Junajteda, ali treba istaći da je loptu zakačio Džoni Evans, promenio joj pravac i tako zavarao Davida De Heu u 13. minutu.

Nešto kasnije povredio se Rafael, pa je umesto njega Dejvid Mojes na teren poslao Adnana Januzaja, koji je zaigrao na poziciji desnog krila, a u odbranu se preselio Antonio Valensija. Čini se da je izmena urodila plodom, pošto je već u narednom napadu fauliran upravo Januzaj, a prekid je izveo Vejn Runi, posle koga loptu u gol šalje Kris Smoling. Igrao se 19. minut.

U ovim trenucima Hal igra dosta nepovezano, dok Junajted pokušava da se vrati u meč, što im i polazi za rukom u 26. minutu, nakon prelepog udarca Vejna Runija. Nemoćan je bio Alan Megregor. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Na samom startu nastavka, Stiv Brus izveo je dve izmene. Povređenog golmana Megregora zamenio je iskusni Stiv Harper, a umesto Mejlera na teren je ušao Robert Koren, dok nešto kasnije Mojes pojačava pritisak, pa umesto Flečera na teren ulazi Havier Ernandez Ćićarito. Hal Siti je imao veliku priliku kada je Aleks Brus pogodio prečku posle jednog kornera, ali tada njegov tim nije imao sreće. Kazna je ubrzo stigla, i to u 66. minutu. Centrirao je Ešli Jang, a loptu je u sopstvenu mrežu poslao upravo Džejms Čester, strelac prvog gola za Hal.

Domaći su onda krenuli na sve ili ništa, a nakon što je Antonio Valensija dobio drugi žuti karton, u preostala tri minuta Hal je imao igrača više. Brojčanu prednost domaći umalo nisu iskoristili u 93. minutu, kada je Džejms Čester propustio priliku da bude heroj „Tigrova“, a njegov šut odbranio je De Hea.

Nakon ovog meča Junajted se popeo na šestu poziciju sa 31 bodom, i sada zaostaje svega pet bodova za Liverpulom i Arsenalom, liderima na tabeli, ali ima i utakmicu više od njih.

Sve golove sa meča možete pogledati OVDE.