''Ludnica'' u Torinu, drama u nadoknadi, Roma ostala praznih šaka!

• 23. decembar 2017.

• 22:41

Sjajan derbi, mnogo uzbuđenja u duelu Juventusa i Rome! Viđen samo jedan gol, a moglo ih je biti mnogo više.

U derbiju 18. kola Serije A, Juventus je večeras savladao Romu u Torinu rezultatom 1:0!

Na vodeći gol Juventusa čekalo se 18 minuta. Iznudili su domaći korner sa leve strane, najpre je Kjelini šutirao, ali je golman Rome Alison sjajno reagovao, odbio loptu do Benatije koji najpre pogađa prečku, ali je imao sreću da se lopta ponovo odbije njemu i ovoga puta greške nije bilo - 1:0 za Juventus.

Mogla je Roma do izjednačenja devet minuta kasnije, kada je El Šaravi pripretio, ali je Ščešnji bio na pravom mestu i otklonio opasnost od svog gola.

Mnogo više prilika i uzbuđenja viđeno je u nastavku meča. Stopostotnu priliku da možda i reši sve dileme propustio je Gonzalo Iguain u 52. minutu, kada je bio oči u oči sa Alisonom, ali je šutirao preko gola.

Pet minuta kansije Kolarov je uputio oštar centaršut sa leve strane u peterac Juventusa, ali Kjelini je na pravi način intervenisao.

Novi zicer za Juventus Iguain je propustio u 68. minutu, a onda je usledila odlična prilika za Džeka tri minuta kasnije, međutim ni napadač Rome nije bio precizan.

Smenjivale su se do kraja odlične prilike na obe strane, sve je ''prštalo'' na terenu. Matuidi je u 78. minutu propustio novu priliku za Juve, a samo dva minuta kasnije Florenci na drugoj strani pogađa prečku.

Ali, prava drama usledila je u nadoknadi vremena. Prvo je Pjanić udarcem sa dvadesetak metara pogodio prečku, a onda, u 94. minutu greška odbrane Juventusa, Patrik Šik je izbio potpuno sam ispred Ščešnog, mogao je da bira ugao u koji će šutirati, ali je golman Juventusa izašao kao pobednik!

Ostalo je 1:0, Juventus nastavlja trku sa Napolijem, za prvo mesto na tabeli Serije A!

Napoli sada ima 45, Juventus 44, a Inter je treći sa 40 posle današnjeg poraza od Sasuola. Ranije večeras ponovo je poražen i Milan, na svom terenu od Atalante sa 2:0.