Ludnica u Sevilji - Valensija strepela posle 4:0, prati Barsu, beži Realu!

nedelja 15.10.2017.
22:38

"Slepi miševi" igraju pakleno pod Marselinovom palicom, ali večeras su mogli da prokockaju ogromnu prednost.

EPA/PEPE TORRES

Fudbaleri Valensije nastavili su seriju odličnih rezultata pošto su danas u Sevilji savladali ekipu Betisa rezultatom 6:3 (2:0) u osmom kolu Lige Primere.

Delovalo je da je Valensija rešila pitanje pobednika u prvih 45 minuta, kada je golovima Kondogbije u 35. i Guedesa u 45. stekla velikih 2:0.

Betis je posle 10 minuta igre u nastavku imao veliku šansu da se vrati u meč, ali je šut Serhija Leona iz penala golman Neto zaustavio nogama.

Kazna je stigla nekoliko minuta kasnije, Rodrigo je glavom pogodio za nedostižnih 3:0, a u 74. Santi Mina je povisio na ogromnih 4:0.

U finišu usledio je triler, Betis je sa tri brza gola u roku od pet minuta, preko Žoela Kembela, Sanabrije i Telja došao do 4:3, ali to je bilo sve od domaćih.

U poslednjim minutima, Valensija je uspela da dođe do petog gola, Zaza je svojim šestim pogotkom u sezoni povisio na 5:3, a potom je Pereira u poslednjim sekundama postavio konačan rezultat.

Valensija je nastavila sjajnu seriju, jedina je bez poraza uz Barselonu i Atletiko Madrid, i uz to druga na tabeli sa četiri manje od Katalonaca i jednim više od Reala. Betis je osmi na tabeli sa 13 bodova.