''Ludnica'' u Rimu - goleada, preokreti, na kraju remi!

• 27. avgust 2018.

• 22:25

Spektakularan meč odigrale su ekipe Rome i Atalante na ''Olimpiku''!

Posle startnih pobeda nad Torinom (1:0), odnosno Frozinoneom (4:0), Roma i Atalanta su večeras u međusobnom duelu podelile bodove - 3:3 u Rimu!

Goleada je počela već posle nepuna dva minuta. Akcija Rome išla je po desnoj strani, odakle Under centrira za Pastorea, a ovaj maestralno, petom, sa desetak metara šalje loptu u mrežu - 1:0.

Ali, umesto da rano vođstvo unese novi zamah u igru domaćih, dogodilo se potpuno suprotno. Odlična ekipa Atalante preuzima kontrolu dešavanja na terenu i ostatak prvog poluvremena je u potpunosti pripao gostima.

Izjednačenje timu iz Bergama doneo je Kastanj u 19. minutu, a samo tri minuta kasnije Rigoni donosi potpuni preokret - 1:2.

Ni to nije bilo sve u prvom poluvremenu od gostiju, pa u 38. minutu Pašalić sjajno proigrava Rigonija, koji izbija sam ispred golmana Olsena i rutinski završava akciju - 1:3.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, Roma je u drugo poluvreme ušla sa Klajvertom i N'Zonzijem umesto Kristantea i Pelegrinija i - do kraja druga slika na terenu.

Nadu domaćima da mogu da izbegnu poraz vratio je Florenci odličnim prodorom kroz sredinu i preciznim udarcem za 2:3, posle čega je Roma postala još ofanzivnija.

Džeko je u 69. minutu propustio odličnu priliku, a na izjednačenje se čekalo do 82. minuta, kada je Manolas poravnao na 3:3!