• 10. novembar 2018.

• 20:28

Ko nije gledao večerašnji ''Der Klasiker'' zaista je mnogo propustio...

Izvanredna predstava u Dortmundu, pravi spektakl, derbi je u potpunosti opravdao očekivanja, a na kraju se raduju navijači Dortmunda.

Njihov tim je večeras na ''Signal Iduna Parku'' u meču punom preokreta savladao aktuelnog šampiona, ekipu Bajerna rezultatom 3:2 i dodatno se učvrstio na prvom mestu.

Dortmund je ostao jedina neporažena ekipa ove sezone u Bundesligi i posle 11 odigranih kola ima 27 bodova, sedam više od trećeplasiranog Bajerna kome je ovo već treći poraz u sezoni.

Posle prvog poluvremena očekivao se drugačiji epilog, s obzirom da je Bajern uspeo da povede u 26. minutu preko Roberta Levandovskog, koji je udarcem glavom prosto zakucao loptu u mrežu golmana Marvina Hica, a posle centaršuta Gnabrija sa desne strane - 0:1.

Levandovski nije proslavio ovaj gol protiv svog nekadašnjeg kluba, iako je bio u pitanju njegov 400. gol u karijeri.

Taj pogodak je obeležio prvi dero igre, ali u drugom je viđena fenomenalna predstava. Tek što je počelo drugo poluvreme, Nojer obara Rojsa u svom kaznenom prostoru, a upravo Rojs preuzima odgovornost i sa bele tačke poravnava rezultat na 1:1.

Radost domaćih trajala je samo šest minuta, a onda u 55. minutu meča Džošua Kimih probija sa desne strane u peterac, gde pronalazi Levandovskog koji ponovo dovodi šampiona u vođstvo - 1:2!

Ne samo da Dortmund nije bio uzdrman, nego su domaći počeli da ređaju šanse i vrše sve veći pritisak na polovini Bajerna, što im je donelo potpuni preokret.

Mogli su domaći u 62. minutu do izjednačenja, ali Pako Alkaser se obrukao! Imao je idealnu priliku sa nekih sedam metara, ali umesto da odmah pošalje loptu u nebranjenu mrežu, on kao da je želeo da se sa njom ušeta u gol, što su defanzivci gostiju uspeli da kazne, stigli ga i oduzeli mu loptu.

Međutim, to je bila samo najava onoga što sledi. Tek što je Niko Kovač napravio izmenu u odbrani i nesigurnog Humelsa zamenio Zileom, usledila su dva žestoka udarca za Bajern.

U 67. minutu Pišček je sa desne strane centrirao u kazneni prostor, a Marko Rojs prelepo reaguje i poluvolejem, šalje loptu u donji desni ugao Nojerovog gola - 2:2!

Ono najbolje za domaće navijače usledilo je sedam minuta kasnije. Sančo je na svojoj polovini oduzeo loptu domaćima, što je ujedno bio i početak munjevite kontre u kojoj Pako Alkaser izlazi jedan na jedan sa Nojerom, ali za razliku od 62. minuta, ovog puta na najbolji način završava akciju - lopta je u mreži, 3:2 za Dortmund!

Domaćin je tu prednost zadržao do kraja i zasluženo upisao osmu pobedu u prvih 11 kola, uz samo tri remija. Ali, poslednje sekunde sudijske nadoknade obeležio je i nepriznat gol Levandovskog, koji je posle centaršuta sa desne strane majstorski, petom poslao loptu u mrežu, ali našao se u ofsajdu i sudije su opravdano poništile ovaj pogodak!

Izveštaj sa ostalih današnjih mečeva 11. kola Bundeslige možete da pogledate OVDE.