subota 16.03.2019.
20:32

Činilo se da će lider ostati bez pobede večeras, da će ih Bajern sutra smeniti na vthu, ali...

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Sjajna utakmica u Berlinu, pravi derbi 26. kola, u kojem je Dortmund kao gost savladao domaću Hertu sa 3:2 i pobegao Bajernu na tri boda razlike, uz utakmicu više.

Utakmica je odlično počela za domaći tim u čijim je redovima naš Marko Grujić i ovoga puta nastupio od prvog minuta.

Posle samo četiri minuta igre, Kalu je doveo Hertu u vođstvo, ali na izjednačenje se nije dugo čekalo. Dilejni je izjednačio deset minuta kasnije, a prednost domaćima vratio je Kalu, svojim drugim golom u 35. minutu, ovog puta iz jedanaesterca - 2:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, koje je u potpunosti pripalo gostima. Već u 47. minutu Zagadu je doneo izjednačenje Dortmundu, a prava uzbuđenja usledila su u finišu meča.

Najpre je Torunariga u 85. minutu dobio drugi žuti karton, posle čega je Herta ostala sa igračem manje na terenu.

Naravno, usledio je pritisak gostiju, Dilejni je u 88. minutu pogodio prečku, a trenutak dogodio se u trećem minutu sudijske nadoknade.

Da sve bude gore po Hertu, u poslednjim trenucima je isključen i nervozni Vedad Ibišević. Tim iz Berlina je ostao na desetom mestu sa 35 bodova.