Ludnica na ''Mestalji'', Real dva puta vodio pa spašavao bod!

• Autor: Milovan Longinov

• 03. januar 2016.

• 22:19

Fudbaleri Valensije i Real Madrida remizirali su rezultatom 2:2 (1:1) u velikom derbiju 18. kola Lige Primere.

U neverovatnoj utakmici, Real Madrid je u dva navrata vodio golovima Benzeme i Bejla, ali se Valensija vraća preko Pareha i Alkasera. Real Madrid je meč završio sa desetoricom igrača pošto je u 68. minutu isključen Mateo Kovačić.

Ovim remijem, Real Madrid je propustio priliku da se približi Barseloni i Atletiko Madridu. Atletiko je lider sa 41 bodom, Barselona ima 39 i meč manje, a Real 27 bodova.

Real je od samog početka bio opasniji u svojim napadima, što je iskoristio u 16. minutu. Posle greške odbrane domaćih, Benzema je ukrao loptu, poslao je na stranu do Bejla, ovaj petom iz prve do Ronalda, a Portugalac kao na tacni do Francuza.

Ali, nekako po pravilu, nakon vođstva, tim Rafaela Beniteza se povlači na svoju polovinu što se dogodilo i večeras. Kako se bližio kraj prvog poluvremena, Valensija je preuzimala inicijativu, imala dve vrlo ozbiljne šanse nakon kornera, ali se istakao Pepe.

Najopasniji u timu domaćih bio je mladi Andre Gomes koji je bio nerešiva enigma za igrače Real Madrida, a na sreću gostiju u finišu prvog dela, njegov pokušaj u poslednjem trenutku izblokirao je Serhio Ramos.

Finiš prvog poluvremena doneo je mnogo uzbuđenja. Najpre je sudija propustio da dosudi penal za Real Madrid nakon što je Lukas Orban oborio Gereta Bejla.
Na drugoj strani, sudija je zbog starta Pepea nad Gomesom pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Dani Pareho.

Spain Soccer La Liga

U drugom poluvremenu, Real Madrid je pokušao da napadne posle kontre, ali je večeras izuzetno nedostajao neprimetni Kristijano Ronaldo. Pored toga, osim pogotka ni Benzema se nije posebno istakao, pa vezni red Real Madrida nije imao mnogo rešenja u napadu.

Ključni trenutak na utakmici dogodio se u 68. minutu kada je posle kontre Mateo Kovačić neoprezno startovao, a sudija je odlučio da mu pokaže direktan put u svlačionicu.

Trener Valensije Geri Nevil odlučio je da pokuša da iskoristi brojčanu prednost, u igru je ubacio ofanzivca Rodriga umesto beka Orbana, dok je Rafael Benitez umesto Benzeme uveo Lukasa Vaskeza.

Međutim, u 82. minutu Geret Bejl je postigao sjajan gol, posle odličnog centaršuta Krosa, Velšanin je glavom poslao loptu u dalji ugao za novu prednost Reala.

Ali, tu nije bio kraj ludnici, samo dvadesetak sekundi kasnije, Pako Alkaser je na asistenciju Rodriga glavom matirao Kejlora Navasa.

U nadoknadi vremena, Alvaro Negredo je imao čist zicer da donese pobedu, ali je Navas sjajno odbranio njegov udarac u situaciji jedan na jedan.

Sve golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.