Ludnica - Borijelo se svetio, Džeko promašivao, Toti spasavao!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 17. april 2016.

• 14:27

Jedna od utakmica sezone na matineu u Bergamu, Roma povela 2:0, na kraju jedva izbegla poraz, Inter je u trci za treće mesto!

Izgledalo je da će za Romu to biti prijatan matine u Bergamu.

Za svega četiri minuta su Dinj i Naingolan savladali Sportijela sredinom prvog poluvremena, "Vučica" je došla do 2:0. Prvo je Francuz rezantnim udarcem pogodio mrežu, da bi Belgijanac krunisao kontranapad i asistenciju Salaha za 2:0.

A onda ludnica, Romi je došao glave Marko Borijelo koji u Rimu nije dobio pravu šansu. U 33. minutu je posle akcije Papua Gomeza, lopta preko Borijela došla do D'Alesandra koji smanjuje rezultat.

Četiri minuta kasnije, izjednačenje. Ponovo Papu Gome, izvodi korner, Borijelo glavom matira Šćešnjog, 2:2.

Ali, pravi problemi za Romu su usledili posle promašaja Džeka, propustio je zicer, da bi početkom drugog poluvremena Marko Borijelo svojim drugim golom i trećom asistencijom Gomeza, potpuno okrenuo rezultat, 3:2 za Atalantu.

Onda je usledila jurnjava "Vučice" za izjednačenjem, šanse su se ređale na obe strane, Borijelo i Džeko utrkivali u promašajima.

Na kraju, red je došao na Totija, večni kapiten posle konfuzije u kaznenom prostoru Lombardijaca uspeva da postigne gol, 3:3. Do kraja je Džeko košmaran dan upotpunio novim promašajem, Roma ne može da bude zadovoljna bodom, sada ima samo +4 u odnosu na Inter, pet kola pre kraja šampionata i treće mesto joj je itekako ugroženo. Takođe, nisu uspeli da iskoriste jučerašnji poraz Napolija upravo od Intera.