Ludilo u Napulju i Toskani!

• Autor: Boris Jovanović

• 21. april 2013.

• 17:02

Uzbudljivo na Apeninima, Napoli dobio preokretom, Fiorentina u trileru na kraju savladala Torino uz sjajan gol Ljajića. Bez pobednika u derbiju Sicilije, Peskara osvojila bod u Rimu...

U Firenci je veći deo priče bio završen za pola sata. Nadmetali su se fudbaleri Fiorentine u lepim golovima protiv nezainteresovanog Torina.

Prvo je Kvadrado divnim lobom matirao Žilea, da bi posle akcije Borhe Valera Akvilani duplirao prednosti "Ljubičastih". Onda je Adem Ljajić sjajnim golom iz slobodnog udarca doveo domaćina do velike prednosti.

Do odlaska na odmor je Bareto smanjio rezultat, a onda šokantno poluvreme na "FrankijU". "Ljubičastima su se osvetili bivši igrači, prvo je Santana smanjio na 3:2, da bi Alesio Ćerći iznenadio Vivijana sa 25 metara i izjednačio rezultat.

Ipak, nije bio kraj rezervista Romulo u finišu donosi pobedu Montelinom timu, sada treće mesto ne izgleda kao nemoguća misija, Milan čekaju iskušenja večeras u Torinu.

Golove iz Firence možete videti ovde.

U Rimu iznenađenje u prvom delu, možda je "Vučica" nedovoljno ozbiljno shvatila otpisanu Peskaru pa su "Delfini" golom Kaprarija posle odbijene lopte Stekelenburga došli do prednosti. Ipak, odmah posle odmora je na teren ušao Destro i nastavio golgetersku seriju započetu u kupu. Ipak, Peskara je osvojila bod koji im ne znači ništa, a Rimljani će ionako sve nade baciti na kup.

Šok na San Paolu u prvom delu, Kolumbijac Ibarbo je nakon kornera savladao De Sanktisa, Sardi su se radovali, a Napoli je do odlaska na odmor propustio par prilika.

U nastavku izjednačenje, sudije su prvo poništile gol Hamšika, da bi posle konsultacija ipak pokazale na centar jer Kavani koji je bio u ofsajdu nije uticao na igru. Desetak minuta posle toga potpuni preokret, Kavani je sproveo odbitak posle šuta Kanavara u mrežu, preokret pod Vezuvom.

Ipak, nije se dao Kaljari, odlični Sau koji je obeležio sezonu je sjajnim golom poravnao na 2:2. Opsada gola Sarda je urodila plodom u 90. minutu, Lorenco "Manjifiko" Insinje uz dosta sreće uspeva da savlada Agacija i da Napoliju donese pobedu.

Golove sa San Paola možete videti ovde.

Katanija nije imala popust za najvećeg rivala Palermo koji se bori za opstanak. "Slonovi" su posle akcije Gomeza i Barijentosa došli do prednosti, čudan šut je prevario Sorentina, 1:0 za domaće.

U samom finišu, praktično poslednjem minutu, Josip Iličić uspeva da utiša "Masimino" i da donese Palermu bod nade.

Kjevo je poveo protiv Sijene golom Pelisijera posle pasa Teroa, muk u Toskani, Serija B je iza ugla.

U Bolonji remi po meri oba rivala, Đilardino je domaće doveo do prednosti, Samp je izjednačila golom Sansonea.