Ludilo na "Parku prinčeva", pet golova za poluvreme i dva preokreta!

nedelja 12.01.2020.
21:59

Kakav meč igraju PSŽ i Monako.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Pari sen Žermena su u 20. kolu francuskog šampionat dočekali Monako, a nakon 45 minuta vode sa 3:2.

Sjajno prvo poluvreme u Parizu, poveli su "Sveci" već u trećem minutu, briljantan pas Veratija ka Nejmaru, ovaj beži odbrani rivala i potom matira Lekoma za 1:0.

U narednih 10 minuta, Monako dolazi do preokreta.

Najpre je Želson Martins pogodio praznu mrežu rivala, prethodno je Ben Jeder imao veliku šansu, ali je na omalenog napadača naletao golman "Svetaca", te je nekako uspeo da je pošalje na stranu ka Portugalcu, koji poravnava rezultat.

Samo šest minuta kasnije, sjajna akcija "Kneževa", Ben Jeder lukavo šutira sa desetak metara i trese mrežu PSŽ-a za preokret u prestonici.

Ipak, imao je domaćin spreman odgovor.

Igrao se 24. minut kada se Nejmar našao u velikoj prilici, šutirao je iz dobre pozicije, lopta je pogodila Balo Turea i završila u mreži Monaka, 2:2.

U finišu prvog dela igre penal za "Svece", strelac prvog gola Martins ga je skrivio, a Nejmar ga je pretvorio u pogodak, svoj drugi na meču, za novi preokret na "Parku prinčeva".

Mogao je Golovin i da poravna rezultat pre odlaska na odmor, ali je iz veoma izgledne pozicije šutirao pored gola rivala.