''Ludi derbi'' u BiH! Željo vodio 3:0 do 88. minuta, a onda...

19:00

Neverovatan finiš u duelu dve prvoplasirane ekipe u Premijer ligi BiH!

Epa/Bartlomiej Zborowski

Ovaj fudbalski vikend obeležio je duel Zrinjskog i Željezničara, o kojem će se dugo pričati.

Sarajevski Željezničar, koji je vodeća ekipa na tabeli u plej-ofu tamošnjeg šampionata, vodio je sa 3:0 na ulasku u sam finiš meča i izgledalo je da je već osigurao važan trijumf u borbi za titulu. Ovu ubedljivu prednost ''Željo'' je stekao autogolom Barišića u šestom, zatim pogotkom Vranješa u 27. minutu, a na 3:0 povisio je Zakarić u 86. minutu iz jedanaesterca.

Ali, onda je usledio finiš za pamćenje.

Samo dva minuta kasnije, Jović je vratio nadu domaćima, a kada je Aćimović na početku nadoknade vremena smanjio na 3:2 usledila je prava drama.

Drama sa srećnim krajem za domaći tim, a tragičar je fudbaler Željezničara Bogićević,. koji je postigao autogol u drugom minutu nadoknade za konačnih 3:3.

Posle 24 odigrane utakmice, Željezničar vodi na tabeli sa 54 boda, a Zrinjski je drugi sa 52. Treći je Široki Brijeg sa 46 bodova.