Ludačko pravilo penala, Arsenal savladao Čelsi i osvojio prvi trofej u sezoni!

• Autor: Milovan Longinov

• 06. avgust 2017.

• 17:09

Arsenal podigao prvi trofej!

Fudbaleri Arsenala osvojili su prvi trofej pošto su u utakmici Komjuniti šilda savladali Čelsi rezultatom 5:2 (0:0) posle penal serije.

Vodeći pogodak za Čelsi postigao je Viktor Mozes u 47. minutu, ali je Sead Kolašinac izjednačio deset pre kraja regularnog dela, a pošto nema produžetaka po pravilniku FA, odmah se pristupilo izvođenju penala.

Arsenal je iskoristio sva četiri, dok su za Čelsi promašili Kurtoa i Morata.

Arsenal je bio konkretniji na startu utakmice, bio je bliži golu, a najbolju šansu je propustio Lakazet koji je pogodio stativu.

Čelsi je pokušavao da napadne iz kontri, ali nije bio preterano opasan po gol Čeha.

Prvo poluvreme je na kratko bilo prekinuto, pošto je Mertezakeru stradala arkada pošto ga je Kejhil udario laktom, a Nemca je ubrzo na terenu zamenio Kolašinac.

Do kraja prvog dela igre dogodio se još jedan sporni trenutak kada je Vilijan pokušao da iznudi penal, ali je dobio žuti karton zbog simuliranja.

Nakon ne toliko uzbudljivog prvog poluvremena, Čelsi je poveo u 47. minutu.

Nakon kornera sa desne strane, Kejhil je vratio ispucanu loptu glavom u šesnaesterac Arsenala, a Viktor Mozes je iz drugog plana iznenadio odbranu i lako matirao Čeha.

Arsenal je pokušao da se vrati u meč, Arsen Venger je u igru uveo Volkota i Žirua umesto Ivobija i Lakazeta.

Najbliži golu bio je Džaka koji je odlično šutirao sa nekih 25 metara, ali je Kurtoa odbio loptu u korner.

Antonio Konte je ubrzo odgovorio izmenama, njegovoj ekipi je bilo potrebno svežine, pa su Morata i Ridiger zamenili Bačuaija i Alonsa.

Deset minuta pre kraja, Čelsi je ostao sa igračem manje pošto je Pedro uklizao Džaki sa leđa i zaradio isključenje.

Iz tog prekida, Kolašinac je bio najviši u skoku i glavom je savladao Kurtou za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata pa su odlučivali penal,a zanimljivo je pravilo, da posle prvog penala, u nastavku ekipe šutiraju po dva penala uzastopno.

Tako je nakon Kejhilovog gola, usledila dva uspešna penala Volkota i Monreala, a zatim su Kurtoa i Morata promašili okvir gola, Belgijanac je šutirao pod oblake, a Španac pored gola.

Čemberlen i Žiru su potom vezali još dva uspešna penala za konačnih 5:2.