''Luda'' utakmica u Amsterdamu, Tadiću izmakao het-trik, Ajaks prokockao i pobedu i prvo mesto!

nedelja 20.01.2019.
18:46

Ekipa Ajaksa vratila se na čelo tabele šampionata Holandije posle pobede u uzbudljivoj utakmici protiv Herenvena.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

U Holandiji se ovog vikenda igra 18. kolo nacionalnog šampionata, a Ajaks je večeras neočekivano kiksnuo na svom terenu protiv Herenvena.

Na kraju, osam golova i po bod za jedne i za druge - 4:4!

Ono što je viđeno tokom prvog poluvremena, nagoveštavalo je debakl gostiju i rutinsku pobedu ''Kopljanika''.

Ajaks je poveo u 13. minutu golom našeg reprezentativca Dušana Tadića, a minut kasnije Lamers je izjednačio na 1:1.

Ajaks je dodatno uvećao prednost autogolom van Amersforta u 28. minutu, a u posldnjim trenucima prvog poluvremena domaći su iznudili i jedanaesterac, koji nažalost, Tadić nije uspeo da realizuje, pa je ostalo 3:1 na ulasku u drugo poluvreme.

A onda, šok za domaće već u prvih deset minuta nastavka meča. Lamers u 51. i van Bergen pet minuta kasnije doneli su izjednačenje Herenvenu na 3:3 i ovaj duel je odjednom postao rezultatski dramatičan.

Trener domaćih Erik Ten Hag reagovao je sa tri izmene sredinom drugog poluvremena, a ulazak iskusnog Klasa Jana Huntelara mu se posebno isplatio, pošto je upravo on u 83. minutu pogodio za vođstvo od 4:3.

Delovalo je tada da Ajaks ovu prednost neće ispustiti, ali se dogodilo suprotno u nadoknadi vremena. Osamnaestogodišnji Kik Pjeri izrastao je u heroja gostujućeg tima, postigavši pogodak posle kornera za konačnih 4:4!

Ajaks je ovim remijem prepustio prvo mesto PSV-u, koji sada na vrhu tabele ima dva boda više, a Herenven je ostao na desetoj poziciji sa 21 bodom.