sreda 19.02.2020.
22:54

Sezona iz snova za tim iz Bergama!

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Atalante značajno su se večeras približili plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su kao domaćini na milanskom ''San Siru'' ubedljivo savladali Valensiju rezultatom 4:1.

Već sam početak meča pokazao je kako će se odvijati stvari večeras u Milanu. Atalanta je od starta imala inicijativu, vršila pritisak na polovini rivala, pa je već u osmom minutu Pašalić imao stopostotnu priliku kada je golman gostiju Domenek izašao kao pobednik u situaciji jedan na jedan.

Ipak, on je ovom odbranom samo odložio vođstvo domaćih, koje je usledilo osam minuta kasnije, u 16. minutu meča. Kapiten Atalante Gomez je sa leve strane pronašao Hansa Hatebura na ivici peterca, a ovaj nije propustio priliku da svom timu donese prednost - 1:0.

Očekivao se odgovor Valensije, on je usledio sredinom prvog poluvremena, kada su gosti postali konkretniji i znatno opasniji, a najbolju priliku propustio je Guedeš u 34. minutu, kada je iskosa sa leve strane, neometan, poslao loptu tik pored leve stative protivničkog gola.

Ali, kako se bližio kraj poluvremena, ponovo Atalanta preuzima kontrolu, De Ron je imao jedan odličan pokušaj sa distance kada je lopta prohujala iznad prečke, a onda, u 42. minutu meča domaći su duplirali prednost.

U drugom poluvremenu još veći problemi za goste.

Igrao se 57. minut, kada se kapiten Gomez izborio za jednu loptu na dvadesetak metara od gola Valensije, ona dolazi do Frojlera koji sa ivice kaznenog prostora šalje prelep, neodbranjiv udarac u levi ugao gola gostiju - 3:0.

Šest minuta kasnije, Domenek je i četvrti put morao da vadi loptu iz mreže, a po drugi put večeras ga je savladao Hans Hatebur. Bila je to kontra domaćih, Hatebur je po levoj strani pobegao defanzivcima gostiju, izbio oči u oči sa Domenekom i preciznim udarcem ga savladao za 4:0.

Kakvu-takvu nadu pred revanš na ''Mestalji'', ekipi Valensije dao je Čerišev svojim golom u 66. minutu, kada je iskoristio pravi poklon Palomina koji je pred kaznenim prostorom Atalante napravio veliku grešku.

Osam minuta kasnije gosti su tražili penal zbog igranja rukom Matije Kaldare, ali posle konsultacija sa VAR-om, sudija Majkl Oliver je presudio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

Do kraja je ostalo 4:1, ogromna prednost italijanske ekipe koja je jednom nogom već u četvrtfinalu.