LŠ - Uzbudljivo na "Mestalji", Valensija bizarnim golom do boda, Zenit siguran protiv Liona!

• Autor: Nikola Miloradović

• 27. novembar 2019.

• 20:58

U okviru petog kola grupne faze Lige šampiona odigrana su dva meča, po jedna iz grupa G i H.

LŠ - Uzbudljivo na
Grupa G

Zenit Sankt Petersburg - Olimpik Lion 2:0 (1:0)

Dupla pobeda Zenita, u kladioničarskom žargonu rečeno.

Gledali smo relativno izjednačen meč u Sankt Petersburgu, ali je domaćin svoje prilike iskoristio, za razliku od gosta, te je aktuelni prvak Rusije upisao važne bodove.

Poveli su u 42. minutu preko Artema Dzjube.

Santos je izveo korner, a najbolji u skoku bio je snažni ruski reprezentativac.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi pobedu Zenita overio Ozdoev u 84. minutu.

Žirkov je ostavio loptu svom saigraču na ivici kaznenog prostora, Ozdov je raspalio, lopta je na putu ka golu pogodila jednog defanzivca Liona i prevarila Lopesa, te je i odsela u njegovoj mreži za 2:0.

Zenit je zakomplikovao situaciju, a Lajpcig će večeras imati priliku da obezbedi plasman u narednu fazu i pritom Benfiku ostavi bez evropskog proleća.

Grupa H

Valensija - Čelsi 2:2 (1:1)

Uzbudljiv meč na "Mestalju", pun pogodaka, ali i promašenih prilika.

Pričaće se o promašaju Maksija Gomeza iz 18. minutu, praktično amaterska reakcija, više OVDE.

Valensija je povela u 40. minutu, centaršut Rodriga sa desne strane, lopta nekako dolazi do Solera, koji je sa par metara smešta u mrežu gostiju iz Londona.

Ipak, Čelsi je poravnao već u narednom napadu, odličan šut Kovačića sa ivice kaznenog prostora za 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon pet minuta igre u nastavku Čelsi došao do preokreta.

Zuma je glavom poslao loptu ka golu rivala, do nje je došao Pulišić, koji ju je ugurao u mrežu Valensije za 1:2.

Mogla je Valensija do poravnanja u 65. minutu, Žoržinjo je skrivio penal, ali je Kepa pročitao Pareha i odbranio njegov snažan pokušaj.

Ipak, Vas je izborio pod domaćinu na bizaran način, pokušao je da centrira sa desne strane, ali je lopta otišla prema golu i od dalje stative se odbila u mrežu "Plavaca".

Mogla je Valensija i do trijumfa, ali se Rodrigo propisno obrukao u šestom minutu nadoknade. Sad je Gomezu makar malo lakše, nije jedini.