LŠ - Umalo čudo u Varšavi, još jedan učesnik osmine finala

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 02. novembar 2016.

• 22:38

Real Madrid je neprijatno iznenadio svoje navijače, Dortmund u osmini finala, Sevilja nadomak.

Grupa E

Monako - CSKA 3:0
Totenhem - Leverkuzen 0:1

Sjajna igra Monaka protiv ekipe CSKA, a Igor Akinfejev je svoj negativan rekord produžio na još koji meč. Juče je bilo 10 godina otkako se poslednji put desilo u LŠ da ne primi niti jedan gol na meču, a taj rekord se produžio i danas pošto je Monako bio poprilično ubedljiv.

Žermen je doveo u prednost ekipu iz Kneževine, da bi Radamel Falkao uspeo sa dva gola da poveća na 3:0 i u prvom poluvremenu smo znali ko će pobediti na ovom meču.

Na drugoj strani je Tošić imao jedan solidan šut, ali bez rezultata.

Inače, Falkao je postigao gol u LŠ posle 2450 dana.

U drugom meču između Totenhema i Leverkuzena nije bilo golova u prvom poluvremenu, Eriksen je najviše pretio na jednoj, a na drugoj je Čičarito mogao da donese pobedu gostima.

Ipak, u drugom Kampl dovodi goste do prednosti i do bodova.

Legija - Real 3:3

Ova utakmica je ostala u senci onoga što se desilo pred sam početak meča, Obamejang nije zaigrao zbog svađe sa Tuhelom, pa je suspendovan od strane Borusije.

Umesto njega je zaigrao Ramos, a upravo je on postigao gol nastavivši svoju seriju u Ligi šampiona. Zanimljivo, igrao je do tog gola samo 110 minuta, a postigao je četvrti gol danas nakon asistencije Gintera.

Nije Dortmund bio toliko bolji rival danas, gosti su imali svojih prilika, ali ih nisu iskoristili.

Druga utakmica je bila izuzetno zanimljiva, šteta što nije bilo gledalaca zbog suspenzije Legije. Gosti iz Madrida su došli u prednost fenomenalnim golom Gereta Bejla, da bi Karim Benzema postigao gol za 0:2.

Svi su tada mislili da će Real lagano izaći kao pobednik, ali nisu tako mislili i igrači Legije. Prvo je Ođiđa Ofoe postigao prelep gol, da bi u 58. minutu nakon solo akcije Miroslav Radović uspeo da savladao špic udarcem Kejlora Navasa za 2:2!

Radovićev gol možete videti OVDE.

Nije to bilo sve, Real je igrao na sve ili ništa, što im se obilo o glavu. Prijović je odložio do Mulana, a ovaj je sjajnim udarcem pogodio za 3:2!

Ipak, da se domaći ne raduju dugo pobrinuo se Kovačić koji pogađa za 3:3.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Dortmund 10
Real Madrid 8
Sporting 3
Legija 1

Dortmund je u narednoj fazi Lige šampiona.

Grupa G

Porto - Briž 1:0
Kopenhagen - Lester 0:0

U jednoj od najslabijih grupa Lige šampiona ove sezone Porto je stigao do nove pobede protiv Briža.

Oni su slavili danas golom Silve u 37. minutu nakon asistencije Telesa. Porto je danas bio daleko bolji, ponovo su stigli do zaslužene pobede.

Utakmica Kopenhagena i Lestera skoro da nije bila za gledanje, nije bilo puno prilika, čak je i Kopenhagen bio nešto bolji rival danas. Rekli bismo da odgovara i jednima i drugima, pitanje plasmana u narednu fazu će se rešavati u naredna dva kola.

Sevilja - Dinamo Zagreb 4:0

Sevilja je stigla do 10. boda, a mogao je tim putem i Juventus koji je imao prednost do pred sam kraj.

Juventus je kao domaćin igrao protiv Liona, gosti su imali jednu priliku kada je Bufon sjajno odbranio, da bi u 13. minutu bio dosuđen penal za domaće. Diakabi je napravio penal, a Iguain je uzeo stvar u svoje ruke, pogodio i doneo Juventusu prednost.

Ipak, Toliso je doneo izjendačenje gostima nakon centaršuta sa velike udaljenosti, odbrana Juventusa je potpuno podbacila.

Golovi OVDE.

U drugom meču Dinamo iz Zagreba je očekivano izgubio od Sevilje, pokazao da je verovatno jedna od tri najslabije ekipe u Ligi šampiona ove sezone, ako ne i najslabija.

Lusijano Vijeto je postigao gol za 1:0 u 31. minutu, da bi Stojanović dobio drugi žuti u 46. minutu.

Sevilja je imala apsolutnu nadmoć danas, bila je i veoma ubedljiva, postigla je do kraja utakmice još tri gola i to preko Eskidera, Nzonzija i Ben Jedera.